<< Geri dön

The Gentlemen (2020)

7.9 113 Dakika Aksiyon, Suç, Komedi 09 Mayıs 2020 Tavsiyesi

Mickey Pearson, Londra'da esrar imparatorluğunun sahibi Amerikalı bir adamdır. Ancak Mickey, artık emekli olup işini yüklü miktarda paraya devretmek istiyordur. Bu durum onu komploların, entrikaların, rüşvetlerin ve şantajların arasında bırakacaktır.

✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

SCCREFUGEE1907 5 ay önce
8Puan
Filmin kritiğini yapmayacağım ama diyebilirim ki izlemesi çok keyifliydi. Kadro güzel, performanslar güzel, çekimler ve aksiyon güzel.
ahmetow 4 ay önce
10Puan
Guy Ritchie lütfen ölene kadar çizginden, tarzından ayrılma ve bu tarz filmler yapmaya devam et. Bir ara fantastik tarzı filmlere girmiştin ama lütfen yapma. Filmin başları biraz zorlayıcı olasa da sonrasında su gibi akıp gidiyor. Charlie Hunnam karaktere cuk diye oturmuş. Oyuncu seçmelerinde resmen ders veriyor. Sırıtan karakter yok. Film akıcı süper. Sana puanım 10 kankam.
Arnold 4 ay önce
4Puan
Çok diyalogu olan filmleri oldum olası sevmemişimdir. Bu da onlardan biri. Hiç durmadan yapılan konuşmalar filme bir türlü ısınamamama yol açtı. Yarıya kadar böyle devam etti. Ne zaman konuşma azaldı film güzelleşti. Sonra bir ara yine konuşmalar arttı sıkıntı başladı ve nihayet tekrar konuşmalar azaldı ve filmi bitirebildim. Sevenleri olacaktır ama ben pek ısınamadım. İyi seyirler... 4/10...
otakumode 2 ay önce
Guy Ritchie' den Snatch. Version 2019 Update fimi

Konu olarak farklı bir çağrışım uyandırmayan, aynı özellikte sadece farklı kişilerin hayat verdiği karakter tiplemeleri... iyi oyunculardan kurulu olması filmi izlettiriyor. Tabi yönetmenin yine kendine has aynı tarzı beğenenleri için bir artı katıyor.

Naçizane görüşüm, siz bu yönetmenden Snatch. filmini izleyin, diğer patch lerle hiç zaman kaybetmeyin.
SwiC 3 ay önce
4Puan
O kadar çok konuşma varki hiç birşey anlaşılmıyor. Ben 20 dk dayanabildim sonra kapattım. En kötü filmleri bile sonuna kadar sabredip izleyen ben dayanamadımsa bu kadar yüksek puan verenler nasıl bir yoklukta izledi anlamış değilim.
111orbital111 3 ay önce
8Puan
Guy Ritchie filmlerini hep sevmişimdir, full aksiyon bol efekt boş konuşmalar olmadan, sürükleyici durmayan bu karakter niye var dedirtmeyen tarzından dolayı hep çekmiştir filmleri beni.
The Gentlemen filmine gelince seneryosu, çekimleri oyuncu kadrosu ile çok keyif veren bir film. Bu tarz filmleri sevenler için ideal bir film, kesinlikle izlemnizi tavsiye ederim.
Bu arada Colin Farrel ve Charlie Hunnam harika oynamışlar
ferubjk 3 ay önce
8Puan
harika film. bayıldım. kesinlikle izlenmeli. gayet eğlenceli, güzel senaryolu, çok iyi bir film.
gri72 3 ay önce
8Puan
Başlarda biraz karışık ve bölük porçük gibi görünse de, ilerledikçe tüm taşların yerine oturduğu ve sürprizlerle dolu tam bir Guy Ritchie filmi...
antichrist 3 ay önce
9Puan
Yönetmenin King Arthur: Legend of the Sword filminden sonra bu film inanılmaz iyi geldi. Bol diyalog, bol komedi. Başka tarz yapmasın yönetmen. Colin Farrell e çok güldüm.
Emreogretmen 3 ay önce
3Puan
Ben filmi sıkıcı buldum. Yorumlardan etkilenerek izledim. Maalesef yorumlardaki gibi aksiyon vb yoktu. Oyuncuların performansı dışında hiçbir şey bulamadım.
hubert 3 ay önce
8Puan
Matthew McConaughey benim çok sevdiğim aktörlerden,madem bunu yazdım favorilerim arasına alayım onu,filmin açılışı itici geliyor insana,daha sonra aynı olayın farklı versiyonları gelince peş peşe ilginç hale geliyor film,diyaloglar şöyle güzel,satranç gibi suç liderlerinin arasındaki konuşmalar,ray önemli bir karakter film için,onunda çok önemli replikleri var filmde,ayrıca coach önemli bir karakter,çok tehlikeli grupların içine girip bildiğini okuması,insiyatifi elinde tutması insanın çok ilgisini çekiyor ve filmi zenginleştiriyor karakter olarak,keza rosalind çok ilgi çekici,hugh grant kendisine iyi bakmamış,75 yaşında görünüyordu,çökertmiş kendisini,önemli oyuncu,rolun hakkını vermiş,yetenek yaşlanmıyor,toplamda ayırdığınız zamanı heba etmeyen bir film,tabi baş yapıt değil,türünün zirvesine yaklaşamayan bir film,unutulmaz bir film değil
metoko 3 ay önce
Ters manyal filmleri seviyorsanız tam size göre. Kimdi bu adam dediğim kişi Hugh Grant çıktı bit türlü hatırlayamadım efsane oynamış. Matthew McConaughey zaten çılgın. Çok eğlendim tavsiye ederim.
rainman1972 3 ay önce
Bu sene izlediğim en güzel filmlerden birisi...puanım 7.5 bence seyredin oyunculuklar gerçekden güzel
cedricone 3 ay önce
8Puan
Filmin başlarında yorucu dialoglar izleme arzusunu zorlasa da devamında zengin oyuncu kadrosu keyifle izlettiriyor. Tavsiye edilir.
Rogers 3 ay önce
8Puan
Senaryo aslında gayet basit. Olay örgüsü o kadarda karmaşık değil. Ancak film tekniği sebebiyle, ben buna Guy Ritchie tarzı diyorum, biraz dağınık bir anlatım tarzı mevcut. Filmin çekim tekniği ve sinematografisi bence klas. Diyaloglar zekice değil, gangster sınıfın konuştukları saçmalıklarla dolu aslında. Jentilmen görünümlü, takım elbiseli haydutlar var, koç buna dahil değil. Kısacası sabırlı olmayan izleyiciyi sıkar. Film izlenmesine izleniyor ama benim için biraz karabiberi ve tuzu eksikti.
whoo 3 ay önce
8Puan
Son zamanlarda izlediğim güzel filmlerden birisiydi. Harika vakit geçirdik. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok diyalog var diyen arkadaşları da anlamış değilim
MESEVER 3 ay önce
6Puan
İlk 45 dakikası sıkıcı geçse de sonrası gayet iyiydi. Film bittiğinde duyulan keyif sebebiyle ilk 45 dakikadaki sıkıcılığın pek önemi kalmıyor zaten.
hakan75 3 ay önce
8Puan
Bu filmi Ozark 3. Sezonu bitirdikten sonra izleme hatasına düştük, o yüzdendir ki filmdeki ters köşeler, anlatılan hikaye, karakterler, kırılma noktaları, çevrilen entrikalar üzerimizde hiçbir etki yaratmadı. Bu açıdan bakıldığında şahsen pek zevk alarak izlediğimi söyleyemem. Oyunculuklar ve anlatım tarzı dışında filmi başarılı bulamadım maalesef. Buradaki yorumlar genelde beni yanılmaz ama bu filmde bu tezim de çürümüş oldu.
aydem_12 3 ay önce
7Puan
Yine bir Guy Ritchie klasiği. Guy Ritchie tarzını filmin her anında yine hissediyorsunuz. Konu işleniş şekli ve karakterlerin kendine has özellikleri Snatch ve Lock Stock And Two Smoking Barrels filmindeki ile aynı. Her karakterin alt hikayeleri ve olayların nasıl alakasız insanları kesiştirdiğini görüyorsunuz. Guy Ritchie tarzında genelde olaylar ve karakterler çok boyutlu ilerler ama finalde hepsi bir birbirine zekice ve biraz da tesadüf kullanılarak bağlanır. Kısacası film çok iyi ve sürükleyici. İzlemenizi tavsiye ederim.

Not : Bu filmi seven arkadaşlar diğer 2 filmi de mutlaka izlemeli.
Sarkat 3 ay önce
6Puan
Film baştan olay ne, ne oluyor diye insanı bir düşündürüyor(Bende öyle oldu en azından )
Sonra konuyu idrak ediyorsunuz ve film birden harikalaşıyor. Oyunculuklar ve kadro çok iyi, son kısmı da süprüz üstüne süpriz ile gayet aksiyonlu bitiyor
Yasin Kara 3 ay önce
8Puan
Suç dünyasında işler nasıl b.ka sarar ve sonra şansın yaver giderse nasıl yoluna girer? temalı filmlerin duayeni #Ritchie'den bir öze dönüş filmi. Bazı yönetmenler vardır ki; kendilerini tekrar ederek bir tarz oluştururlar. Misal #QuentinTarantino, misal #AlfredHitchcock gibi... Son dönemlerde kendi tarzından uzaklaşmış olan #GuyRitchie tekrar kendini bulmuş anlaşılan. #Snatch, #RocknRolla, #LockStockAndTwoSmokingBarrels tarzı bir filmle yüzümüzü güldürdü tekrar. Otursan ve film ile ilgili hiçbir şey bilmeden izlesen, kalkınca "Yönetmeninin Guy Ritchie olduğuna kalıbımı basarım" diyebilirsin yani. Koş gel @safakSezer, Ritchie baba film yapmış, taklidini yapalım hemen.

SPOILER UYARISI: Mickey Pearson, İngiltere'nin en büyük uyuşturucu tüccarıdır. Ancak muhtelif nedenlerle emekli olmaya karar verir. Bütün tesislerini ve bağlantılarını satmak için hazırlıklar yapmaya başlar. Matthew ise alıcı olarak karşısındadır. Ama bu alışverişi ucuza kapatmak isteyen Matthew, fiyatı kırmak için Pearson'un tesislerine baskınlar düzenletir pazarlıklar sürerken. Elbette Pearson'un bunu anlaması çok uzun sürmez. Pearson Matthew'i cezalandırır cezalandırmasına ama bütün bu olaylar gelişirken yaptığı minik bir hata nedeniyle Rus Mafyası da Pearson'un peşindedir. O Rus Oligarklarının elinden Pearson'u kurtaracak olanlar ise Matthew ile işbirliği yaptıkları için kendilerini affettirmeye çalışan bir grup başıboş delikanlıdır. Bir de gazeteci var elbette bütün bu işlerin içinde. Bu konuyu haber yapmamak için Pearson'a şantaj yapan gazeteci. Ava giderken, yem olduğunun farkında olmayan gazeteci.
Cormorant 3 ay önce
8Puan
Tarantino, Scorsese, Nolan ve Brecht'le buluşmuş, beş çayı içiyorlar...

Hani bir laf vardır; "Sezar'ın hakkı Sezar'a, Roma'nın hakkı Roma'ya..." diye. Bu filmi de öyle değerlendirmek gerek. Hatta bir fıkra da vardır, padişah adamın birinin hünerine hem kırk altın verir, hem de kırk sopa attırır, abesle iştigal ettiği gerekçesiyle ya; bu filme de iki ayrı not vermek lazım. Sinema tekniği, kast yapımı, elindeki sıradan hikayeyi olağanüstü bir senaryo ile değerlendirme biçimi, aksiyonun dozu, eğlendiricilik, dokuz puan; biraz abartırsak bir milyon kere işlenmiş, içi çoktan boşalmış bir konunun ısıtılıp seyircinin önüne getirilmesi ve suçluların sevimli gösterilmesi ise iki puan. Ortalaması; geçer...

Bir sanat yapıtı arıyorsanız, burada oyalanmayın. Zekice bir senaryo eşliğinde bir suç filmi izleyerek zaman geçirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Film noir falan değil ama... Yorumların çoğunda belirtildiği gibi, başlarda ilişkileri kavramak adına biraz sabırlı olmanız gerekebilir, ama bu türü seviyorsanız sabrettiğinize değeceği gayet açık...

Filmi rahatlıkla partnerinizle izleyebilirsiniz. Ailecek; pek bilemiyorum...
necodet 3 ay önce
Filmin ilk 45 dakikası sıkıcı gelebilir. Sonrası oldukça keyifli. Filmin başlarında uydurma mı gerçek mi anlamıyorsunuz. Oyunculuklar oldukça iyi. Guy Ritchie tarzına devam etmiş. Biraz daha kanlı canlı olursa Quentin Tarantino olur zaten.