<< Geri dön

The Dictator (2012)

6.4 98 Dakika Komedi 21 Nisan 2020 Tavsiyesi

O, ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için her koşulla, her engelle sonuna kadar mücadele eden ve direnen diktatör General Aladeen! Gerekirse ülkesinin dilinde yüzlerce sözcüğü kendi adıyla değiştirebilir ya da olimpiyatlarda şampiyon gelmek için her atleti vurabilir!

Editörün Yorumu
Aslında gerçeklere vurduğunuzda o kadarda komik değil ancak film olarak değerlendirdiğinizde gülmekten karnınıza ağrılar girecek bir film :)
✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

massgorebation 9 yıl önce
8Puan
Geçen gün izledim. Filmin en berbat tarafı fragmandaki konuşmalar filmde yok, yoksa Sacha çok güzel bir işe imza atmış, hatta kendisini bile aşmış. Borat ve Brüno kesinlikle bu kategoriye girmiyor. Adam absür komedinin dibine vurmuş, mesajları ise ince ince değil bildiğin balyoz gibi. Anna faris ise fena yaşlanmış.

Bir önceki yazımda da dediğim gibi filmde Müslümanlıkla zerre alaka yok, dandirik isimden bir Diktatör ve onun ülkesi. osturuktan nem kapmaya gerek yok. en şirin tarafı ise filmin "Kuzey Kore'nin ölen yüze lideri Kim Jong il' e adanmasıydı =)"
loaodz 9 yıl önce
10Puan
SPOILER UYARISI: Amerika'nın diktatörlükle
yönetildiğini düşünsenize.

Halkın sadece %1'inin tüm milli servete
sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Vergilerinde indirime giderek zengin
dostlarınızı daha da zengin yapabilir...

Fakirlerin sağlık ve eğitim hizmeti
ihtiyaçlarını görmezden gelebilirsiniz.

Medyanız ücretsiz çalışır ama
bir kişi ve ailesi tarafından yönetilir.

Telefonları dinleyebilirsiniz.
Yabancı mahkûmlara işkence edebilirsiniz.

Seçimlerde şaibe yapabilirsiniz.

Cezaevlerini tek bir ırktan
insanlarla doldurmanıza rağmen...

Medyayı kullanarak
halkı korkutabilir...

...ve çıkarlarına karşı olan politikanızı
desteklemelerini sağlayabilirsiniz.


Bunu hayal etmenin siz Amerikalılar için
zor olduğunu biliyorum.

Ama lütfen deneyin.
jujiko 9 yıl önce
6Puan
Açıkçası Filmi daha izlemedim ama bu adam zaten olay yaratmak için var sadece,yani neden bu kadar ciddiye alınmış anlamdım... yani yok müslümanlarla dalga geçmiş yok onunla dalga geçmiş yok bununla dalga geçmiş... bu adamın yaptığı iş bu resmen,ki bence iyi de yapıyor işini... çünkü bu adam herkesle dalga geçiyor.. kendisi de bir yahudi olmasına rağmen borat filminde(http://www.turkcealtyazi.org/mov/0443453/borat-cultural-learnings-of-america-for-make-benefit-glorious-nation-of-kazakhstan.html).yahudilerle dalga geçiyor -->http://tr.wikipedia.org/wiki/Borat

Yani anlayacağınız Gülüp geçin... Açıkçası ben borat filmini çok fazla açık seçik( şimdi bu da ne diyeceksiniz belki ama gerçekten bazı sahnelerinde midem bulandı )olması dışında beğenmiştim... amerikanın o yüzünü(filmdeki) kimse görmemiştir eminim... İşte Böyle... eminim bu film de borat'ın kazakistan yerine arap ülkelerinden birinin(mısır ya da cezayir) konmuş haline benziyor...
Starks 2 yıl önce
9Puan
Harika bir komedi filmi! Bazı yerlerde gerçekten kahkahalara boğuldum. Filmde bazı iğrenç diyebileceğim sahneler haricinde gayet iyi bir film.
ozgur_ayaz 2 yıl önce
7Puan
Film güzel, Borat ile aynı kalitede hemen hemen
Bardock 2 yıl önce
8Puan
Gayet eğlenceli bir filmdi. Filmde dokundurduğu yerler de pek şahaneydi.
gcb1903 3 yıl önce
6Puan
Evet verdiği hiçbir şey yok. Ama güldürmeyi başarıyor. Ki zor gülerim, zor korkarım filmlerde. O yüzden vasat olmasına rağmen iyi puanı hak ediyor.
denisilin 3 yıl önce
Ali G.'den sonra komedi anlamında Cohen'in en beğendiğim filmi oldu. Mizahı ve tespitleri o kadar cuk olmuş ki; anlatılmaz, izlenir. İyi seyirler olsun.
R3hab 3 yıl önce
7Puan
Film tamamen komediden beslenmiş ve sürekli komediyi çağrıştıran sözlere ve görsellik içermekte. Konu olarak kendi ülkesinde kendini büyük bir diktatör olarak kanıtlamış meşhur diktatör Aladeen'in ülkesinde demokrasiyi istememesi ve bunun için her türlü yola başvurması anlatılır. Bunu tamamen komediye vuran film, izleyici de muazzam bir etki yaratır. Bol eğlenceli ve güldüren sahnelere sahip. Aladeen'in maceralarında tanık olmak ve absürt komediyi hissetmek istiyorsanız iyi eğlenceler dilerim.
Cobie 3 yıl önce
4Puan
Baron abinin bu filmi çekmek için tek amacı Megan Fox bacımızı düdüklemekti herhalde. Çünkü bunun dışında filmde akılda kalır bir şey yok.
tylerrterry 3 yıl önce
7Puan
Aman aileyle izlemeye kalkmayın ben ettim siz etmeyin
Z3US 3 yıl önce
2012 den beri bu kadar güldüren başka bir film daha çıkmadı. Filmin başındaki müzikten itibaren gülmeye başlıyorum. Ya leyli, ya leyli. Türkçe dublaj "izlenmemesi" gereken filmlerden! Sacha Baron Cohen, Amerikanın densiz Kemal Sunal'ı.
Fügen Atasoy 3 yıl önce
7Puan
2012 yilinda yazdigim yorum...
Daha ilk fragmanı gördüğümden beri çok merak ettiğim bir filmdi. Beklentilerimi boşa çıkarmadı. Çok güldüm. Renkli ve dinamik bir filmdi. Bazen “bayağı ve banal” sahneler olsa da çok komikti.

SPOILER UYARISI: Kuzey Afrika’da ayakta kalabilmiş, diktatörlükle yönetilen son ülke Wadiya’da başlıyor film. Kafası çocuk gibi işleyen gaddar diktatör Aladin, ülkesindeki petrolü satmamakta direnmektedir. Dış ülkelerle ticaret yapmak isteyen amcası Tamir, Aladin’den kurtulmak için bir plan yapar.

Birleşmiş Milletler’in toplantısı için Amerika’ya gittiklerinde , Aladin’i kaçırtıp yerine ona çok benzeyen bir çobanı dublör olarak kullanır. Sakalları kesilmiş ve beş parasız Amerika’da yalnız kalan Aladin’e , onun gerçek kimliğini bilmeyen aktivist Zoey yardım eder .

Filmin süresi kısaydı ama çok fazla sahnesi vardı. Bu nedenle ardı ardına akan sahnelerle kolay izledim. Ben çok güldüm ama herkesi eğlendiremeyebilir çünkü belden aşağı espirileri ve nahoş sahneleri vardı. Diktatörlerle çok iyi dalga geçilmişti. Bunun yanında Amerikan TV programları, Çinliler ve hatta George Clooney’le bile dalga geçilmişti. Filmde çok taşlama vardı.
zeybekkk 5 yıl önce
9Puan
Çok önce izlemiştim. Çok güzeldi. Gülmek isteyenler için harika bir film.
senolozgun 6 yıl önce
9Puan
beni güldürmeyi başaran ender yabancı flimden birisidir izlemeyen varsa izlesin çok eğleneceğini umuyorum
RainyDream 6 yıl önce
8Puan
Ne eğlendim yahu! Beklentimin çok üstündeydi bayağı güldürdü. "Balyoz" gibi göndermeleriyle, Baron Cohen'in süper performansıyla, (keçi mevzusu dahil) çok iyiydi . Borat'ı pek sevmemiştim ama bu filmi kolay kolay unutmam. Günümüzün popüler "Thug Life" şarkısının Aladeen versiyonu da süper olmuş bu arada. 

Şuna da değinmeden geçemeyeceğim, Borat'ın aksine bu filmin ucu Amerika'ya da dokununca IMDB'de puanlar düşmüş ne hikmetse!
hatem 6 yıl önce
Genel olarak çok eğlenceli ve komik bir filimdi. Deve ve sakal görünce birde petrol varsa bunlar müslüman demek bence çok bağnazlık olur. Filmde müslümanlık ile ilgili hiçbir emare yoktu.(usama bin laden'i saymazsak)  batıya-doğuya süper giydiriyor. 
İnce ce düşünülmüş altın kaplama arabalar, Dekordaki aşırı müstechen heykeller ve adamın birlikte olduğu kişilerin resimlerini duvara asması ki burada erkek artisler de azımsanmayacak kadar azdı. (arnold amca ile bile resmi vardı )
çocuğunuz olmadan izleyin derim. 
DanteAllaegri 7 yıl önce
8Puan
Politik komedilerin en iyi örneklerinden biri bence. Arada verdiği mesajlar ve sondaki konuşması muazzamdı.
Nyrvana 7 yıl önce
6Puan
Vasat senaryo, sağlam güldürü öğeleri ve senaryoya çok iyi yedirilen altmetinler... Filmin tüm özeti bu.
52 Hertz 7 yıl önce
Arap rejimlerine, K.Kore'ye, Hollywood'a, batılı aktivistlere, Amerika demokrasisine, kapitalizme vs. herkese,her şeye giydiriyor da giydiriyor. Film tam Sacha Baron Cohen filmi. Ben beğendim.

Bir sürü espri var ama aklıma ilk şu sahne geldi:
SPOILER UYARISI: Bütün arkadaşlarımın nükleer silahı var. (benim niye yok gibisinden çocukça bir serzenişte bulunuyor)
Kubilay Erduran 8 yıl önce
7Puan
Sacha Baron Cohen'in aksanı için asla türkçe dublaj izlemeyin . Film ise başarılı bir komedi olmuş 10/7
dtahmetnumanseki 8 yıl önce
Sesine Madagascar serisinden aşina olduğumuz bir oyuncu. Bu defa baş rolde. Başlangıcı çok iyi, devamı biraz durgun ama çok ironik, sonu tamamlayıcı. Kısaca başarılı bir film. Puanından fazlasını hakediyor diyebilirim. Duygusallığı, kara mizahı, doğallığı, hepsi tadında ve kalitesi görünenin üzerinde bir yapım. İronisi bol, duygusallığı bile samimi bir komedi kokan, doğal karelerle bezenmiş güzel bir film. Bence izlenmeli. Asla vakit kaybı olmayacaktır. Başlangıcından itibaren sizi saracak ve hep tatlı kaşındırıcı bir merak bırakacak bir film. Finali abartısız ama güzel, derli toplu bir film. Taşlamaları iğneleri bol zevkle izlenecek bir film. Daha fazla aksiyon filmi abartılı ve sıradan yaparmış. Her şey tadında. Hayatınızı değiştirmeyecek bir hikaye ama kesinlikle eğlenceli. Gözden uzak kalmış olmasına üzüldüm. Değerli bir yapım. İyi seyirler.
sts 8 yıl önce
7Puan
absürd komedi arayanlar için bire bir film