<< Geri dön

The Call of the Wild (2020)

6.8 100 Dakika Macera, Dram, Aile 23 Nisan 2020 Tavsiyesi

Bir kızak köpeği olan Buck, Kaliforniya'daki hayatından koparılarak kızak çekmesi için Alaska'ya götürülür. Bir anda mutlu yuvasından ayrılıp hayatı tepetaklak olan Buck, Alaska'nın zorlu yaşamına uyum sağlamaya çalışır. Posta dağıtım işinin çaylağı olan Buck, gün geçtike bu dünyaya alışır. Onun bu vahşi hayata alışma sürecinde yaşadıkları, Buck'un kendisini keşfetmesini sağlayacaktır.

Editörün Yorumu
İlk izlediğimde köpeğin CGI ile yapıldığı çok belli olduğu için rahatsız olmuştum ancak konunun özüne baktığımda içimi ısıtan bir filmdi, eğer hayvanlara biraz değer veriyorsanız eminim bu ilişkiyi anlayıp keyif alacaksınız.
✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

murodo 4 ay önce
7Puan
İsmi "Vahşi doğanın çağrısı" olmalıydı... İsim-film uyuşmalızğı... Güzel bir arkadaşlık ve adanmışlık öyküsü. İzlerken çok keyif aldım. Çoluk çocuk ailecek seyrediilebilir. Bu arada efsane H. Ford da epey yaşlanmış... İyi seyiler olsun.
maybe2626 4 ay önce
8Puan
Film gayet güzel, bu karantina günlerinde çoluk çocuk beraber izlemek için ideal.Çok güzel şeyler anlatıyor.Mutlaka izleyin.
turntable 4 ay önce
6Puan
Sıcacık bir film yapmışlar. Oyuncu kadrosu gayet güçlü. Çok az etkinliği olan roller için bile önemli sayılacak isimler seçilmiş. Güzel manzaralar eşliğinde ailecek izleyebileceğiniz filmlerden. Mutlaka şans verin derim.
KorJawa 3 ay önce
Ailece izlenecek keyifli ama çok sıradan bir hayvan dostluğu filmi. Müthiş bir etkileyiciliği ve duygusallığı yok. Bazı şeyler eksik gibi. Benzeri çok daha başarılı filmler var.
sirpsychosexy 3 ay önce
5Puan
Genel olarak pek beğenmedim, neresinden tutsam elimde kalıyor.
- Sakatlanma riski ve tehlikeli sahneler olduğu için, duyguların yoğun bir şekilde aktarılması için CGI köpek kullanmışlar -gayet anlaşılır bir şekilde- ama fazlasıyla yapay duruyor.
- Uyarlanan kaynak kitap çok üstün ve sadece çok az benziyor, bu kadar değişikliğe gidilince yaratıcılık beklentisi artıyor. Çok daha sadeleştirilmiş, ortada p*ç edilmiş bir eser kalıyor.
- Dan Stevens'ın karakteri ise çizgi filmden fırlamış gibi karikatürize...

Filmin iyi yanlarından biri Harrison Ford.
Kitabın aksine Ford'un karakteri John Thornton'a bir arka hikaye sağlanmış ki Buck ile bağ kurabilsin diye. Aslında düzgün anlatabilseler hikayeyi buna hiç gerek yoktu.
galahantus 3 ay önce
5Puan
Çoğu sahnesinde bilgisayar efektlerinin etkisi hissediliyor. Vaktiniz bol ve vakit geçsin diyorsanız izlenir. Puanı gereğinden fazla yüksek verilmiş bence o da Harrison Ford un hatrına yoksa sıradanın bir tık üstü. 5,5 puan ancak eder.
Rogers 3 ay önce
6Puan
Animasyon olarak izlersek güzel, gerçekçilik açısından izlersek vasat. Köpekleri bilgisayarla modellemeleri sırıtmış. Jean Jaques Anaud filmlerine alışık birisi olarak bu yapaylığı kınadım. Bu köpekler hayvandan ziyade birer Amerikalı gibi hareket etmiş. Film fena değil ama biraz klişe. Harrison Ford amca da yaşlanmış bir Han Solo gibi rol yapmış. Ben izlerken bir süre sonra sıkıldım.
xtreme59 3 ay önce
8Puan
ailece izlenebilecek güzel bir film.. hikayesi sıcak, anlatımı güzel... çocukların da ilgiyle takip edebileceği türden..
filmsevici 3 ay önce
Son söylenmesi gerekeni baştan söyleyeceğim; Harrison Ford filmin ana karakteri değil. Bunu bilelim, filmi ona göre izleyelim. Bu filmin kahramanların gizli özne. O da ne? Bir filmin kahramanı filmde hiç görünmez mi? Romanda ve Tiyatro da tamam da (Godo) filmde bir ilk mi? Tabiki değil. Açıklıyorum; filmin kahramanları CGI* yapımcıları. Filmin künyesinde beş isim var. Special Effects, Moving Picture Company (MPC), Soho VFX, Technoprops, The Picture Mill (prologue). Kahramanlar bu şirketlerde.
Sadece ana karakter Buck'la kalmamış tüm hayvanları digital yapmışlar. Başlarda göze batsa da ilerleyen sahnelerde alışıyorsunuz. Fakat Amerikan mantığı bu zorlama ile yetinmeyip Jack London'un (kaldıysa) kemiklerini sızlatırcasına Buck'a neredeyse süper köpek yapmış. Bi konuşup yazmadığı kalmış hayvanın.(!) Gerçi ortada hayvan da yok ya...
Yine de müzik, manzara ve diğer unsurlar harika. Çoluk çocuk izlenebilecek sıcak bir aile filmi arayanlara tavsiye edebilirim.
(*) CGI (Computer-generated Imagery - Bilgisayar Üretimi İmgelemenin)
canmurat 4 ay önce
10Puan
Sıcak, samimi ve hayvan dostu bir film. Hayvan-doğa severler için biçilmiş kaftan
midtownmadness 4 ay önce
Film ile ilgili tek eleştirim Buck'ın hareketlerinin, filmin başında çok insanı olması. Sonradan alışılıyor gerçi ama CGI biraz fazla belli olmuş. Onun dışında çok güzeldi.
Htmakina 4 ay önce
5Puan
Can dostum da ki Omar'ı görmek heyecanlandırdı beni. Film yine bir can dostum hikayesi. Bilgisayar efektleri çok belli olsa da izlemesi zevkli. Tamda bu zamanlarda corona şeysin de ailece evde oturup izlenecek türden. İyi seyirler olsun.
ossolak 4 ay önce
7Puan
Filmin adını çeviren arkadaşı tebrik etmek lazım bir filmi hedef kitesinden bu kadar uzaklaştıran başka bir isim bulunamazdı heralde film çocuk ve aile filmi isim vahşetin çağrısı (sanırsın afişteki köpek ve adam gördüğünü katlediyor)
Film satışları iyi olsun diye harrison ford bu afişe koymuş ama filmin ilk yarısında kendisi çok görünmüyor ikinci yarıda ortaya çıkıyor o gelesiye kadar cara ve omar filmi çok iyi götürmüşler hatta ABD sinemasında bir ABD yerlisini görmek beni şaşırttı çünü ABD ve kanada yerlilere insan muamalesi yapmamakta ısrar ediyor. neyse oyunculuklar bu tipte bir film için iyi müzikler iyi işleniş idae ederdi filmnin CGI bölümü ilk başlarda göze batsa da ilerleyen zamanda alışıyorsunuz çığ sanhnesi germeyi başardı beni. senaryoyu işlerken bazı yerleri biraz daha iyi işleselermiş dediğim oldu ama aile filmlerinin genel karakteri böyle deyip geçtim türü için 8.6 alan ama genel filmler arasında 7.4 ü ancak alabilen bir film Ailecek izlemelik film arıyorsanız esgeçmeyin.
hayrettinekinci 4 ay önce
7Puan
Son zamanlarda izlediğim en iyi yapımlardan biridir. Ruhumu arındırdı diyebilirim.
yonurrr 4 ay önce
4Puan
Asiri dramatize edilmis bir film. Gercekciligi yok. Cocuklar icin eglenceli bir film olabilir.
yancebimekoy 4 ay önce
7Puan
Togo'nun animasyon hali aslında. Efektleri rahatsız edici bulsam da nehir gibi akan bir işleyişe sahip film.
Ortaokulu giden iki yeğenimle izledim. Onlar filme 9 puan verdi mesela. Benim verdiğim 7 puana da kınar gözle baktılar. "Togo'yu izleseydiniz öyle bakmadınız bana." dedim.
Bu filmi beğenenler "Kurt Çocuklar"a da bir göz atabilir.
obscurhomme 4 ay önce
7Puan
Gayet güzeldi.Anladığım kadarıyla hayvanlı filmlerde artık hayvanlar cgi olarak yansıtılacak beyaz perdeye.Teknoloji hem çok gelişti hem de gerçek köpek oynatmanın aşırı zorluğu yönetmenleri bu yola yönlendiriyor.Filmde gerçek tek bir hayvan yoktu hepsi cgi ile yapılmış.Ancak hepside bir o kadar başarılı ve kaliteliydi.Cgi olduğunu anlıyorsunuz ama bu izlerken kesinlikle rahatsız etmiyor gerçekmiş gibi izliyorsunuz yani.Çünkü gerçeğe oldukça yakın modelleniyor artık cgi efektleri.Bu konuda gayet başarılı buldum.Özellikle aslan kral filminin yeni versiyonunda sanki nat geo da belgesel izler gibi izlemiştim.Sahneler manzaralar öylesine gerçekçiydi.Bi kaç sene sonra ayırt edemicez gibi görünüyor.

Neyse filmin teknolojisini bi kenara bırakırsak hikaye, kurgu, yönetmenlik açısından da gayet iyiydi.Köpeğin duyguları çok iyi yansıtılmış.Genelde insanlar üzerine çekilen "kendini bulma" teması bu filmde köpek üzerinden anlatılıyor.Çok da güzel anlatılmış.Filmin türkçe adını "vahşetin çağrısı" diye çevirmişler bunu kim bu şekilde çevirdiyse selamımı iletiyorum.Gören korku filmi sancak.Bu filme uyan çeviri adı illaki orjinaline sadık kalınacaksa "Yabanın Çağrısı" olabilir.Vahşetin çağrısı ne abi.Filmde öyle bi vahşet görmedim ben saçma sapan çeviri yapıyolar.Neyse güzel filmdi.Hayvanseverseniz mutlaka izleyin.Ailenizle, tek başınıza, eş dostla herkesle izlenebilir.İyi seyirler.
Thekinger 4 ay önce
öncelikle filmi mutlaka izlemenizi öneririm. Verdiği saflık, ahlak, hırs, azim, dürüstlük, adalet gibi uhrevi niteliklerin sadece insanlara özgü olmadığını hayvanlarında bu duyguları taşıdığını ve aslında virüs nedeniyle evlerimize kapandığımız bu dönemde hayatımızı sorgulamamızı hatırlatan öğeler içeren bir film yapmışlar. özünde maddiyatın hiç bir anlamının olmadığı hayattan keyif almanın ve doğru amaçlar için yaşamanın yaradılışımız gereği varlığını anlatmış. Eleştireceğim kısmı ise başroldeki köpeğin çok fazla animasyonla yapılmış olması. Hareketleri tam olarak veremedikleri için yapmacık durmuş. Ayrıca yüz ifadesi v. S. Verilmesi doğru olmamış. Keşke normal bir köpek oynatsalarmış ki son dönemlerde bunun örnekleri var, daha sıcak bir film olurdu. Ama yinede puanını hakeden bir film olmuş. Süre ve bu sürede verdikleriyle izlenmeyi hakediyor.
cumhurcemoglu26 4 ay önce
5Puan
Doğrusunu söylemek gerekirse benim için öyle mükemmel muhteşem bir film diyemeyeceğim.Çünkü animasyon ağırlıklı ama ailece izlenip güzel vakit geçirelecek bir film onun dışında çok fazla beklenti olmadan izlenebilir.Ayrıca benim için hala (Haçiko: Bir Köpeğin Hikayesi)filminin yerini dolduracak film yapılmadı...
ferubjk 4 ay önce
8Puan
sıcacık bir aile filmi. hayvan sevgisi aşılayacaktır eminim. filmin geçtiği yerler harika.kuzey ışıklarına bittim. mutlaka izleyin.
x-files 4 ay önce
10Puan
Az önce izledim, gerçekten güzel bir film, konusu, kurgusu ve sürükleyiciliği on numara.
kayamtky 4 ay önce
Kitabını soluksuz okumuş birisi olarak, güzel Alaska vahşi doğası, insan köpek dostluğu, vefa, sadakat, duygusallık öğretileri eşliğinde filmi zevkle izledim.
Film isminin yanlış konulduğu üzerine diğer yorumcu arkadaşlara katılıyorum, film ismi "yabanın çağrısı" veya "Vahşi doğanın çağrısı" olabilirdi.
Ancak filmin isminin böyle olmasının bir sebebi var. Zamanın da Jack London' ın romanı "The Call of the Wild" ı Türkçeye çeviren yazar kim ise, abartma yaparak romanın adını "Vahşetin Çağrısı" olarak çevirdiği için, Türkiye' de ki film ismi de roman ismine uygun olarak böyle olmak zorunda olmuştur.
XezonN 4 ay önce
5Puan
Çok gereksiz "uncanny valley" cgi köpeği ile tam bir hayal kırıklığı olmuş. Jack London eserleri daha iyisini hak ediyor. Harrison Ford'un da Star Wars'da tekrar oynamayı zorla kabul edip bu projeyi kabul etmesi antika karakterinin ispatı niteliğinde.