<< Geri dön

Searching (2018)

7.6 102 Dakika Gerilim, Dram, Gizem 26 Nisan 2020 Tavsiyesi

Film kaybolan kızını bulmak için bilgisayar üzerinden araştırmaya başlayan bir babanın yaşadıklarını konu ediyor. David Kim’in 16 yaşındaki kızı kaybolunca, yerel soruşturma açılıp davaya dedektif atanmıştır. Dedektiflerin araştırmaya başlamasından 37 saat sonra David kimsenin bakmadığı bir yeri araştırmaya karar verir. Bütün sırların saklandığı yer kızının bilgisayarıdır. Kızının bilgisayarı kurcalayan çaresiz baba, kızının kişisel dünyasına da giriş yapar. Bilmediği sırlarla karşılaşan adam, tamamen yok olmadan önce kızını bulmak için onun geride bıraktığı dijital ipuçlarını takip etmelidir...

✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

BFK 2 yıl önce
filmi ilk izlediğimde fark etmemiştim, çevirirken fark ettim. SPOILER UYARISI: polisin suçlu olduğuna dair kanıt film içinde veriliyor aslında. david, kızının gittiği gölü ilk fark ettiğinde polise mesaj bırakıyor, kızım son birkaç aydır gittiği yere gitmiş diyor. daha sonra kadın david'i geri aradığında "gölde misin?" diyor. gölde olduğunu hiç söylemediği halde kadın bunu biliyor. çok güzel yerleştirilmiş bir detay. bunu fark edince filmin kalitesini gözümde daha da arttırdı.
AllisRa 2 yıl önce
9Puan
Eğer modern sinema'ya örnek olacak başarılı bir örnek arıyorsanız, bu aradığınız örnektir derim.

Film günümüz toplum yapısını, insan ilişkilerini, dolayısıyla sosyal medya ve dijital ortamı, kameraların hayatımızdaki yerini başarılı hikayesiyle öyle güzel harmanlıyor ki, "tamamını" bir ekran üzerinden takip ettiğiniz hikayeye hiç de yabancılık çekmiyorsunuz. Kimi zamanlarda acaba bu durumu nasıl ekrandan yansıtacaklar derken, yönetmen akıllıca ve başarılı çözümlerle sizi hayal kırıklığından kurtarıyor.

normal bir film bu hikaye, sürükleyicilik, gerilim ve finali verseydi puanı 8 olurdu. Fakat bu film öncü niteliği taşıdığı unsurlardan dolayı +1 puanı hak ediyor.
gorkigorki 2 yıl önce
8Puan
Filmin fragmanına izleyerek filme gittim, fragmanda gördüğümden fazlasını buldum. Güzelin ötesinde bir filmdi bana göre. Kurgulama olsun, ufak nüanslar olsun. Güzel bir finalle bitirdi. Sevdiğim ayrıntılar meselaSPOILER UYARISI: Kızının e-posta şifresini üçüncü denemesinde bulmadı klasik şifremi unuttum kısımlarını takip etti sürekli. Mesela final sahnesindeki fotoğrafı beynine dank ettiği zaman adamın direk o fotoğrafı değilde ''acaba burada mıydı?yok orada mıydı? ..Ha evet tamam buradaydı'' der gibi bilgisayar ekranında mouse un imlecini görebilirsiniz.
Rogers 5 ay önce
8Puan
Kıyıda köşede kalmış sürükleyici filmlerden biri. Tüm film dijital ortamda, yani sosyal medyada ve internette geçtiğinden bende ön yargılıydım. Baya bu filmi beklettim. Meğersem baya güzeldi. Benden geçer not aldı. Çocuğunuzun izini sürmek için sosyal medya iyi bir gereç.
Htmakina 7 ay önce
7Puan
Nedendir bilmiyorum filme ön yargıyla başladım. Ama film ilerledikçe sosyal medyanın nelere mal olacağını gördükçe film ilgimi çekmeyi başardı. Sanki bilgisayarın başına oturmuş bir başkasının hayatını araştırıyormuşum gibi hissettim. Bu film izlenir bence, iyi seyirler.
xtreme59 9 ay önce
7Puan
özgün bir film.. hikayeyi dijital ortama çok başarılı aktarmışlar.. tüm ayrıntıları rahatlıkla takip edebiliyorsunuz.. olayların gelişimi de, hikayenin sonu da iyi bağlanmış.. izlenir..
steven amir 1 yıl önce
7Puan
Film başından sonuna kadar bilgisayar ekranlarından telefon ekranlarından göreceğimiz şekilde cereyan ediyor.Adım adım çözüyoruz.Endişeleniyoruz .Korkuyoruz. Üzülüyoruz.Herşey çok iyiydi.Yalnız sondaki ters köşe olaylar daha önce birebir olmasada benzeri Michael C.Hall un dizisi Safe de kullanıldı.
Mehmet Nabi 1 yıl önce
8Puan
Günümüz sosyal medyasının gücünün de anlatıldığı çok güzel bir polisiye. İzleyin
xsawyerx 1 yıl önce
7Puan
filmi izlemeden önce iyi düşünün tamamen pc kameralarında geçiyor. meraklılarının çok beğeneceği ama sosyal medya kullanmayanların çok sıkılacağı bir film
bektasibrahim88 2 yıl önce
8Puan
Filmi izleyen herkesin ilk bakışta fark edemediği detaylar var. Senaryo bu konuda çok iyi. Filmin nerdeyse tamamının pc ekranlarından anlatılmasıda modern sinemanın ilklerinden sanırım. Başarılı bir yapım.
pireee 2 yıl önce
8Puan
çoookkk güzel bir film, filmin sonuna kadar sanal dünyadan çıkmamayı başarmaları çook güzel bir olaydı, son yılların kendine has bir teknikle çekilen en iyi filmi, taktir edilmesi gereken bir film.
Sarkat 2 yıl önce
8Puan
Sosyal medya ve internetin etkisi çok iyi anlatılmış. Konusu, işleyişi çok farklı idi. Sonuda insanı ters köşe yapıyor.
yusufzmbk 2 yıl önce
8Puan
Daha önce bu tarz bir çekim tarzı olan bir film izlememiştim. SPOILER UYARISI: Sanki kendim araştırıyorum bilgisayarda gibi hissettim filmi izlerken.
kurtbasan 2 yıl önce
7Puan
Filmi ben gerçekten çok beğendim. Bilgi vermiycem ama sonu beni gerçekten şaşırttı beklemiyordum.
Bu arada filmi izlerken bilgisayar kullanımı ile ilgili bazı şeylerde öğrendim . Sonuç olarak tavsiye edeceğim bir film. Mutlaka izleyin.
Yasin Kara 2 yıl önce
İçinde bulunduğumuz çağda, bu teknolojik donanım içerisinde yemin ediyorum suç işlemenin bile tadı kalmadı artık. Ah, ah... Nerede o eski cinayetler.

SPOILER UYARISI: David'in 16 yaşındaki kızı Margot bir akşam aniden ortadan kaybolur. Önceleri çok da şüphelenmeyen baba, kaybolmanın üzerinden 12 saat geçtikten sonra yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlar. Bir yandan kendisi kızını arar bir yandan da polis teşkilatını alarma geçirir. Polis teşkilatı üyesi Vick ile kızını arar David. Ancak ellerindeki tek done Margot'un bilgisayarıdır. Her geçen saat bu bilgisayardaki bilgileri kullanarak kızının izini süren David final yaklaşırken fark eder ki; polis memuru Vick kendisini yanlış yönlendirmektedir. Bunu Vick'in amirlerine bildirince, Vick dehşet veren itirafını eder. Margot'u, Vick'in oğlu uçurumdan itmiştir ve Vick olayı örtpas ettikten sonra bu davayı bizzat üstlenerek yanlış yönlendirmeler yapmıştır. Buna rağmen David'in dikkati ile Margot bulunduğu uçurumdan ölmeden kurtarılacaktır.
kermitto 2 yıl önce
5Puan
SPOILER UYARISI: filmin 9.dakikasında insanın gözünün içine sokarak dağcı 9 gün dağda hayatta kaldı haberini gösteriyor 30 sn kadar. e bunu gördükten sonra filmin sonunu tahmin etmemek..
denyz07 2 yıl önce
Buradaki ve her yerdeki puanını hakeden orjinal bir film . Kendini de izlettiriyor kesinlikle. İzlemeniz tavsiye olunur
Nk4335 2 yıl önce
8Puan
Son ana kadar merak içinde ekrana kilitleyen güzel bir film olmuş. İyi kurgulanmış. Tavsiye ederim.
ras002 2 yıl önce
10Puan
Konu gerçekçi elbet; günümüzde internetin özellikle çocuklarımız için tehlikeleri ve yararları. Ama çok sıradan heyecansız bir şekilde işlenmiş. Oyunculuklar adeta sıfır. Babanın rolünü bende oynarım, sizler de, zira üzüldüğünü bile belli edemiyor. Keza dedektifte öyle, zaten başka da pek oyuncu yok filmde..Bu arada final sürpriz ama filmi kurtarmaya yetmiyor.

Sonuç: Dikkat çeken bir konu ama sönük ve donuk işlenmiş sıradan bir film.
Aınacak ders: Çocuklarımızın odalarına kapanıp bilgisayar başında neler yaptıklarını bilemiyoruz. Nasıl dikkat edelim bunu da bilemiyorum ama olmalı bir yolu.
returnz 2 yıl önce
5Puan
Ters köşe filmler kategorisinde kendine iyi bir yer edinebilecek düzeyde bir yapım olmuş. Çok da sürükleyiciydi. Abartıldığı gibi sinema dünyasına yeni bir soluk getirmiyor fakat kurgu anlamında oldukça üst düzey bir film. Unfriended serisini beğendiyseniz bu da hoşunuza gidecektir.

SPOILER UYARISI: Bu arada film Unfriended ile aynı evrende geçiyor. Bir sahnede Facebook trendler listesinde, Unfriended'te ölen ana karakter Laura Barns'ın ismi geçiyor.
ozgurtaylan 2 yıl önce
7Puan
Bir taraftan aile dramını, bir taraftan medya, dijital teknoloji ve günümüz şehir insanlarının ruh halini diğer taraftanda ilginç bir kayıp kız vakasını izliyoruz. Film bilgisayar monitörleri üzerinden mesaj ve video kayıtlarıyla oluşturulmuş ama oldukça düşündürücü ve başarılı bir şekilde kurgulanmış.
Serkan Aydemir 2 yıl önce
7Puan
Tuhaftı.

Teknolojik filmlerden birisi diyerek izlemeye başladım. Hani bu tarz daha önce çekildi ve kötü olmasa da çok da iyi bir tat bırakmamışlardı. Bu filmle biraz da olsa ekrandan izleme durumu başarılı işlenmiş. Aslında filmde eleştiri var. İnternet'in ne denli bir sorun olduğunu ama bir şekilde aklını kullanırsan başka iyi yanlarını bulabileceğini falan iyi anlatmış film. Sosyal paylaşım sitelerinin özellikle ABD sınırları içinde büyük bir tehlike işgal ettiğini bilmemiz gerek. ABD'de ins+face hesaplarında özellikle ergen yaştaki kişilerin hesaplarının gizli olmadığını ve gittiği her yeri paylaştığını falan yazıyordu bir araştırmada. Bu ne yazık ki ülkemizde de mevcut. İnsanların hayatlarını bu denli açık etmesi görüldüğünden daha ciddi bir olgu haline geldi.

Genel anlamda sıkmayan başladınız mı bitiren yapımlardan olmuş. Uzay Yolu'ndan tanıdığımız John Cho da ayrı bir artı değerde. Herkesin filmden ders çıkartması gerektiğini düşünüyorum. Gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

İyi seyirler.

canerceki 2 yıl önce
7Puan
Kendini merakla izlettiren, olay örgüsü güzel işlenmiş, sıradan bir kullanıcının bile internet aleminde neler yapabileceğini gösteren, sürükleyici bir Apple reklamı.