<< Geri dön

Interstellar (2014)

8.6 169 Dakika Dram, Macera, Bilim-kurgu 17 Nisan 2020 Tavsiyesi

Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir...

Editörün Yorumu
Bu filmi sinemada izledikten sonra, çıkışta kendimi çok farklı hissettiğimi hatırlıyorum. Özellikle Hans Zimmer'ın müzikleriyle birleşince, ortaya efsane bir film çıkmış. Bilim-kurgu seven sevmeyen herkesin bu filmi izlemiş olması gerekiyor, eğer hala izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.
✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

hiromylife 6 yıl önce
Ne içindeyim zamanın, ne de büsbütün dışında, yekpare geniş bir anın, parçalanmaz akışında...

Ufku geniş üstün deha yönetmen christopher nolan ve astrofiziğe yıllarını vermiş kip thorn den mütiş bir film... Filim sinema tarihini en iyi bilim kurgularından biri adeta. Solucan deliği, karadelikler, 5 boyutluluk, izafiyet ve kuantum teorisine kendisini dayandırıyor...
meteor67 6 yıl önce
10Puan
Inanilmaz bir film Nolan kesinlikle bu dünyadan değil. Bu filmi hafizamdan silip tekrar tekrar izlemek istiyorum
livingstone07 6 yıl önce
10Puan
bazen güldüren(özellikle cooper) bazen de hüzünlendiren,şimdiden efsaneler arasına girmesi kesinleşen mükemmel bi film ortaya çıkarmış Nolan abimiz,gidin paranızı verin ve sinemada izleyin 169 dakikanız su gibi aksın
feyizli 3 ay önce
10Puan
Kolay kolay izlediğim bir filmi tekrar izlemem. Bu filmi belki 3-4 kez izledim, unutup tekrar izleme isteği oluşturuyor. Müzikleri efsane, kurgusu efsane, oyuncular efsane. Benim için şu ana kadar yapılmış hikayesi kusursuz işlenmiş bilim-kurgu filmi.
Quarek 9 ay önce
9Puan
Cast'i bile sonuna kadar seyrettim, o derece mükemmel ve atmosferik bir filmdi.
İzlenilmesi ve izletilmesi gereken bir film olmuş, yönetmen harika ötesi bir iş çıkarmış film bitince kendi kendinize kalıyorsunuz ve acep yukarılarda neler var diye düşünmeden edemiyorsunuz.
Hala etkisindeyim filmin ve müziklerinin.
SoloTurk35 9 ay önce
10Puan
Bu film insana resmen fiziği kimyayı öğrenme hevesi aşılıyor. Sürekli filmde kuantum ve izafiyet teorisi oonuşuldu durdu hiçbir fikrim olmasada ağzım açık izledim. Çok güzelde replikleri vardı filmin.
[spoil] - Senle aynı yaşta oluruz belki ben gelince diyordun baba. Şuan beni bırakıp gittiğin yaştayım gelmek için en doğru zaman değil mi?
Neymar 9 ay önce
10Puan
Benim için izlediğim en iyi filmler listesinin başındadır bu film,bence her noktası ile kusursuz bir film,filmin başı,sonu,ortası her yeri ile büyülüyor.Yıllar geçse de unutmam,Tekirdağ merkez'deki hiç bir sinemada gösterime girmemişti,gerçekten rezillikti.
bitman 10 ay önce
10Puan
İzledikçe heyecanı artan bir film. Başlangıçta birazcık ağır sahneler olsa buna aldanmayın izledikçe film sizi içine çekecek. Çok başarılı ve IMDB ilk 10 da olması gereken filmlerden.
Minato 11 ay önce
9Puan
İzlenilmesi gereken harika her yönüyle çok iyi işlenmiş başarılı bir film. Tam bir Nolan klasiği...
qarizmaaa 1 yıl önce
9Puan
Oyunculuk 9/10 Senaryo 9/10 İlerleyiş 8/10 Genel 9/10 tam bir baş yapıt izlemediyseniz hiç durmayın.. 3 saate yakın bir film hıc kısa gelmemişti bana..
cesuryurek 1 yıl önce
9Puan
Hans Zimmer nasıl bir müzik yaptıysa film resmen bilinçaltımıza değin işliyor. o ne müzikti be, film boyunca hiç bitmesin istedim.Ve, Sevgili Christopher Nolan, lütfen, Tanrı aşkına, ölmüşlerinin hayrına biraz özveri gösteriver de; bizim ülkedeki yönetmenlere de biraz tüyo göster. Nasıl yapıyorsun böyle filmleri anlat. Yoksa küfürlü komedi ve cinli dabbeli filmlerin arasında ülkece boğulmak üzereyiz.
returnz 2 yıl önce
10Puan
İstemsiz biçimde senede muhakkak en az bir kere izleme isteği uyandıran yegane bir film. O müzikler, oyunculuklar resmen insanı filme hapsediyor. Son yılların, belki biraz iddialı olacak ama tüm zamanların en iyi Bilim-kurgu filmidir bana göre.
talih12 2 yıl önce
10Puan
yaaaa baabaaaa sen nasıl bir yönetmensin ya, nasıl bir senaristsin ya bunu kaç defa izledim ve nasıl bir zekadır bu ya hala beynimi açıyorsun tekrar tekrar izlememe rağmen böyle bir film imkansız dedirtiyor insana üstat yaa üstat tüm emeği geçenlere emekleri için teşekkür ederim böyle bir film kolay kolay unutulmucak tarihde yerini kesinlikle alıcaktır nostaljilerin arasına kesinlikle hakediyor
meetehun 2 yıl önce
10Puan
Beyin a.....laması yaşadığım ender filmlerden birisi..Uzay zaman temazlı filmleri ve kitapları severim..Oralar çok farklı olmakla beraber yine bütün sistemin içinde beraberiz..Bu filmi anlatmak için emin olun hem kitap hem ansiklopedik tarzda yazılar yazılabilir.. İhtiyaçların sınırsız, kaynaklar kıt..O kaynaklar bir gün bitecek ve insan dünyanın sonunu bekleyecek, başka bir gezegen veya galaksiye gidip hayatını ikame edemeyecektir. Esasında başka gezegenlere gitmek için bir çaba var, bilim bunun içinde uğraşıyor, çaba güzel,emekte öyle..Lakin bir de dünyanın ve diğer bütün alemlerin bir sonu var, sonu da kimse engelleyemecektir.. Filme çok farklı açılardan yaklaşabilir.. İnsan gökyüzüne bakıp yıldızları, gezegenleri, güneşi, takımyıldızlarını görüp o aleme gitmek için formüller yapmışlar, deneyler, hesaplar ve sonunda atmosferi geçip dünyanın dışına çıkmışlardır, dünyanın ve insanoğlunun gelişimini göstermesi bakımından manidar..Film türü bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki solucan delikleri teorisinden ilham alıyor. Bulunduğumuz galaksinin çok ötelerine yolculuk etmek insanlığın kurtuluşunun oralarda olduğunu hissetmek hatta belki bilmek kaidesi de olabilir, yıldızların ötesinde yaşamını sürdürmesinin mümkün olup olmayacağını keşfe çıkıyorlar..Film müzikleri hastası olarak, film için müzik yapan ekibe teşekkür etmek isterim o kdar mı güzel koordineli müzik yapılır kardşeim...Sonuç ise izleyin görün..!!!
onurdeli 2 yıl önce
10Puan
Sinemacılığın zirvesidir. 2 kez sinemada, birkaç kez de evde izledim. Az önce tekrar izledim, yine aynı zevk. Bilim nedir, işin insani boyutu ve görsellikle harmanlanıp sinemaya nasıl uyarlanabilir, tartışmasız en iyi örneği. Defalarca izleyin.
cumhurcemoglu26 2 yıl önce
10Puan
Bugün ikinci kez izlediğim bilim kurgunun bu kadar iyi kullanıldığı en iyi filmlerin en üst sırasındadır. Tartışmasız benim için efsane bir filmdir. İyi veya kötü olması kişiden kişiye değişir ama değinmek istediğim nokta "Bilimin en doğru şekliyle kurgulanmasıdır." ayrıca müzikleri,çekimler oyunculuklar ,filmin akışı harikuladeydi ve birde dram özellikle kızı ile buluşma sahnesindeki duygusallık müthişti gözlerimin dolmasına neden oldu.Kesinlikle hata aramadan izleyin keyfine varın....
sejong 2 yıl önce
10Puan
bu filme, senaryoya, oyunculuklara yorum yapmak sıradan bir izleyici olarak haddim değil. bu film beni o kadar etkiliyor ki bunu yazabilmem mümkün değil. 10 puan nedir bu film için. gereksiz ve yetersiz. bu filmi değerlendirmek bile gereksiz. izleyin...
ydiken 2 yıl önce
10Puan
Film Dünya'da yaşam olasılığının azalmasından dolayı insanların farklı gezegenlerde yaşam arayışını, evrimin bir üst boyutunun nasıl olabileceğini, zamanın göreceliliğini anlatıyor. Nolan'ın dehasına hayran kalmamak elde değil. 4 yıl aradan sonra tekrar izledim ve ilk izlediğimde aldığım hazzı aynen tekrar aldım.
Starks 2 yıl önce
5Puan
Fizikle bağdaşmayan, teorik olarak bile mümkünatı olmayan olaylar barındıran overrated bir film. Türüne bilimkurgudan daha çok fantastik demek daha dogru olur. Filmin iyi olan taraflari sadece müzikler ve Matthew McConaughey'di. Benim fizikle ilgili pek bi bilgim ve beklentim yok diyenler için harika, aksi halde benim gibi gerçek bir bilimkurgu izlemek isteyenler icin gereksiz bir film.
isso_1987 2 yıl önce
Hayatım boyunca hiç unutamayacağım filmlerden birisi hiç bir bilimkurgu filminde bu kadar zırıl zırıl ağladığımı hatırlamıyorum film içimi deldi geçti desem çok abartılı olur bilmiyorum ama buna sebep Christopher Nolan.
mosbius 2 yıl önce
Abartı bir puan aldığını düşünmüştüm izlemeden önce fakat bu düşünceleri teker teker giydirdi bana film. İnanılmaz ufak detaylar filmi efsanevi hale getirdi. İzlemeden önce mısır, meşrubat ve mendil almayı da unutmayın yanınıza .

SPOILER UYARISI: İlk Tokalaşma ve Tarslar muhteşem değil miydi sizce de?
khazaD Dum 2 yıl önce
Bu bir film degildir söyleyen yalan söylemiş. Bir basyapıt,kült.
God of Movie 2 yıl önce
10Puan
Film cidden iyi. İlk izleyişim maalesef pek randımanlı olmamıştı. Uzun bir süre sonra tekrar izledim. Bu arada yorum yapanların yarısı mantık hatalarına takılmış. Normalde bende takılırım da Nolan filmlerinde devre dışı bırakıyorum o modu. Seyir zevki yüksek bir yalnız tık daha karanlık olabilirmiş sanki film. Müzikler iyi görsellik müthişti. Sadece anlamını bilmediğim bilimsel terimlerin fazlaca kullanılması bir süre sonra baydı biraz.