<< Geri dön

Gifted (2017)

7.6 101 Dakika Dram 07 Mayıs 2020 Tavsiyesi

Florida’nın merkezinde küçük bir kasabada yaşayan 7 yaşındaki Mary Adler (Mckenna Grace), okulun ilk gününde yaşından beklenmedik bir matematik performansı gösterir. Üstün zekalı çocuklar için özel bir okuldan burs alır, ancak amcası Frank (Chris Evans) göndermek istemez. Mary’nin annesi aslında çok değerli bir matematikçidir ancak Mary henüz 6 aylıkken intihar etmiştir. O zamandan beri amcası Frank, Mary’nin vasisidir. Kız kardeşinin Mary’nin “normal” bir çocukluk yaşamasını istediğine inandığından, Mary’i bir devlet okuluna yazdırmakta kararlıdır. Ancak Mary’nin milyonda bir görülen bir matematiksel zekası olduğuna inanan Mary’nin büyükannesi aynı zamanda Frank’in de annesi olan Evelyn (Lindsay Duncan), Frank’ten Mary’nin velayetini almak için mücadele içine girecektir.

✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

kenny_c 3 yıl önce
8Puan
Küçük kızımız o kadar şeker ve başarılı ki izlerken sıkılmanız ya da şurası olmamış demeniz çok zor...Komedisi, dramı, mesajı, oyunculukları, herşey yerli yerinde ve dozundaydı..çok söze gerek yok, izleyiniz.
Htmakina 3 yıl önce
7Puan
Ailece, zevkle, bazen hüzünle bazen sinirle de olsa izledik. Verdiği mesaj anlamlı ve oyunculuklar gayet güzeldi. Bence izlemelisiniz bu filmi, iyi seyirler.
KorJawa 3 yıl önce
Benzer örnekleri ile daha önce karşılaşmamıza rağmen son derece duygusal ve sıcak bir aile filmi. Çocuk oyuncu hepsinden başarılı. İzlemezseniz ne olur, hayat devam eder çok bir şey kaybetmezsiniz.
yugoturk 3 ay önce
10Puan
Sevgi,sadakat,duysallık ve bunun yanında tebessüm,sempati,mutluluk..Hepsinden bir tutam karışık mucize bir yapım..
ignoramus 1 yıl önce
8Puan
Tek kelimeyle harika bir film. Akıllı çocukları bir mağaraya tıkarsak onlardan daha düşük profildeki çocukları nerelere kapatacağız? Bu soru filmde en can alıcı noktalardan biri. İzleyin, izlettirin eğitimci arkadaşlar, ebeveynler...
aytacg 2 yıl önce
7Puan
Bu filmi izledikten sonra izlenecekler listemi tekrar gözden geçirmeye karar verdim. Çok büyük beklenti içine girmeden izlenebilir.
bkturan 2 yıl önce
8Puan
İzledikten sonra puanı oldukça düşük buldum. 8+ rahat var. Hele hele gerçek bir hikaye olsa 9 lara bile yaklaşırdı. Mutlaka izlenmesi gereken iz bırakacak bir yapım olmuş.
yido52 2 yıl önce
6Puan
Chris Evans yerine duyguları yansıtan daha başarılı bir aktör olsaydı puan olarak 8 i vururdu.Mesela Jake Gyllenhaal.Dayi-yegen iliskisi teması güzel lakin iyi kurgu ve dayi ile arsive girebilirdi.Kotu degil ama iyi de değil.
omersvm 2 yıl önce
8Puan
çok iyi bir film kesinlikle izlenilmeli . o kadar gerçekçiliği yansıtıyordu ki , çok iyi dememin sebeplerinden biri de bu tabiki . 8 puanı hakediyor
Bienvenidos 2 yıl önce
7Puan
Doğrusu ben filmde çok şey bekledim büyük şeylerin olacağını ama olmadı yani izleyeceklere çok beklenti içine girmemelerini tavsiye ediyorum kız çok tatlı güzel zekası var ama fazla heyecan yok ama izlettirdiği kesin 7/10
apostrk 2 yıl önce
6Puan
çok beğenmedim açıkçası.. filmin konusunu çok abartı buluyorum.
g.c. 2 yıl önce
7Puan
Mary Adler karakterini canlandıran küçük sevimli kız Mckenna Grace performansı için bile izlenebilecek kalitede bir yapım. Sizlere çocuğunuz dahi olsun ister miydiniz diye sorgulatacak.

SPOILER UYARISI: Mary'nin annesini intihara götüren anneanne Evelyn(Lindsay Duncan) karakteri de filme bambaşka bir derinlik kazandırıyor. Özellikle hayatın anlamını "bir matematik problemi olarak" hırs yüklü ebeveynler her daim yanı başımızda varlıklarını devam ettirmekteler. Bir çocuk bir matematik problemi olarak görülür ise problem çözüldüğü an yaşamında devamına gerek kalmayacaktır.

Çocuk yetiştirme adına oldukça yüklü mesajları ile kesinlikle beğenimi kazandı ancak bu mesajların Mary'nin hayatı üzerinden aktarımında yönetsel açıdan zayıflıklar söz konusuydu. Özellikle filmin sonunda 7 adet resim çerçevesinin ikincisinin de dolmuş olduğunu görmeyi çok istedim ancak nedense bu es geçilmiş. Final adına büyük eksiklik. Pastanın üzerinde ki kirazı es geçmek Marc Webb için daha kat edeceği epeyce yolun olduğuna işaret.

Dayı karakteri ile Frank Adler (Chris Evans) filme dinamiklik katmış. Onun da geçmişinde annesi Eveleyn ile büyük kırılmalar yaşadığı belli ancak bir sahne de olsun gösterme zahmetine girilmemiş. Neden profesörlüğü bırakıp tekne tamirciliği yaptığına dair soruyu cevaplamak bizim yorumumuza bırakılmış.
TheDeadlock 9 ay önce
Simarik, kibirli ve saygisiz kucuk kiza hickimsenin mudahale etmedigi konunun ve islenisin tamamen klise oldugu basit gise filmi. Yeni birsey yok
Mehmet Nabi 3 yıl önce
4Puan
Sevgi ve bağlılığın herşeyin üstünde olduğunu anlatan, son bölümleri acaip duygulu çok güzel bir film.
Kesin izleyin
BenYenilmezim 3 yıl önce
Erkek oyuncuyu severim. Kız ise rolünde gerçekten şaheser bir şeydi. Filmde oynayan bir çok oyuncuyu solda sıfır bıraktı desem yeri. Genel anlamda eğlencelik bir filmdi. Seyredilesi. Ama pek ağlama moduna giremedim diyebilirim. Ancak küçük kızın her sahnesinde neredeyse o oldum. Onun duygularını, hislerini sevgi ve haykırısını gördüm. Fakat tek bir yer gözüme çarptı.

SPOILER UYARISI: Dayısı, kızı anneannesine bıraktıktan ve sonrasında kızın duygularını ya da kızın kendisini göremedik hiç. Bence dayısı yokken nasıl yaşıyordu onu pekala bir kaç sahnede görmeliydik.
kayban 3 yıl önce
7Puan
Çooook güzel bi film... Ailecek izleyin ... Eminim sarılmak isteyeceksiniz... Bekarsanız evlenin hemen çocuk yapın ve sevin:)
koontz06 3 yıl önce
8Puan
içinde matematik olan filmleri seviyorum artı iyi oyuncular da dahil olunca ortaya bunun gibi samimi bir film çıkıyor
restof 3 yıl önce
5Puan
İnsanın icine işleyen, zaman zaman duygulandıran, zaman zaman güldüren harika bir film.
efulimss 3 yıl önce
9Puan
Küçük kızın oyunculuk performansı güzeldi, uzun diyalogları düşersek filmin sonlarındaki final konusu da fena değildi, iyi seyirler
sec0o 3 yıl önce
6Puan
Gişe kaygısı ile yapılmış, duygu sömürüsü bir hollywood filmi daha. Hiç düşünmeden izleyebilirsiniz, amaç da bu değil mi zaten...
Ted 3 yıl önce
5Puan
Filmi izlemeye başladım ve hiç duraklatmadan bitirmişim. ''Acaba bitmesine kaç dakika kaldı'' diye dakikasına bile bakmamışım bir anda biti verdi. Filmden garip bir enerji aldım. Çok hoşuma gitti ve kesinlikle izlemenizi öneririm.

Chris Evans'ı fantastik filmler yerine bu tarz filmlerde görmeyi daha çok seviyorum. Romantik/Komedi tarzında rol aldığı What's Your Number? , Playing It Cool ve Before We Go filmlerindeki performansını çok beğenmiştim. Hatta bu 3 filmi her yıl 1 kere izlerim. Bu film içinde tam bir nokta atış oyuncu olmuş. Chris Evans olmasaymış tam da Josh Duhamel'lik bir filmmiş bu da ayrı konu. Küçük kız rolünü oynayan Mckenna Grace çok tatlıydı ve o yaşına rağmen sanki 30 yıldır film çekiyormuş havasındaydı. Zaten filmografisine baktığımızda bir çok filmde rol almış, helal olsun ne diyelim. Jenny Slate yani Bonnie'de tam bir türk havası var, havayı geçtim tam bir türkçe öğretmeni gibi. Filmin cast seçimleri gerçekten muazzam. Filmi izlemeden önce kadroya çok bakmamıştım ama Octavia Spencer gibi bir ustayı ekranda bir an görünce gülümsememek elde değil. Benim için çok çok büyük bir sanatçıdır. Hiç bir yerde ön planda olmaz, genelde güzel başrollerin gerisinde kalır ama o kadar mükemmel sanatını yapar ki... Gerçekten büyük oyuncu ve büyük hayranıyım.

Film için hissettiğim tek eksiklik;
SPOILER UYARISI: Diane... 2-3 dakika bile olsa insan onu izleyip tam anlamıyla tanımak istiyor. Çünkü hikayenin odak noktalarından birisi ama sadece anlatılanlar üzerinden hayal ediyoruz. Yaşadığı anlardan bir parçada olsa seyretmeliydik diye düşünüyorum.
meeaslan50 3 yıl önce
8Puan
Izlenilmesi gereken filmlerden , başarının bedeli
R3hab 3 yıl önce
8Puan
Chris Evans role çok iyi oturmuş. Mckenna Grace bu oyunculukla çok iyi yerlere gelir demedi demeyin. Gerçekten küçük yaşına rağmen çok zor bir rol üstlenmiş ve başarıyla hakkını vermiş. Filmin konusu da kendisi gibi gerçekçiydi. Mesaj yağmuruna tutan bu film anlayan da çok derin etkiler uyandırabilecek unsurlara sahip. Filmde gerçek yaşamdan her şey vardı, bu da izlenmesini daha da olanaklı kılıyor.

SPOILER UYARISI: Bir annenin oğluna dava açıp. Hala da konuşabilmeleri... Bu Amerikalılar çok garip insanlar:)