<< Geri dön

Fight Club (1999)

8.8 139 Dakika Dram 03 Mayıs 2020 Tavsiyesi

Dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır. Dövüş kulübünün ikinci kuralı da, kulüp hakkında konuşmamaktır... Filmin baş kişisi, sıradan hayatının girdaplarında bunalımlar geçiren bir sigorta müfettişi olan Jack, Kanserli olmadığı halde, uykusuzluğunu yenmek ve hayatına anlam katmak adına, kanserlilere moral destek sağlayan terapi gruplarına katılır. Orada, Marla Singer adlı bir kızla garip bir yakınlık kurar. Bir iş gezisi dönüşü ise, Tyler Durden adlı egzantrik karakterle tanışır. Durden, Jack'in olmak isteyip de olamadığı adam gibidir. Tyler'ın girişimleriyle bir yeraltı faaliyeti olarak başlayan dövüş kulübü, Jack'e hayatında yepyeni kapılar açacaktır... Ve tabii, bu kapılardan ister istemez Marla geçecektir... Fakat... Tyler Durden gerçekte kimdir?

Editörün Yorumu
Bu filmi izleyipte sevmeyecek var mıdır bilemiyorum. Film sizi bir şekilde içine çekiyor, ayrıca neyin gerçek neyin hayal olduğunu karıştırmaya başlıyorsunuz. Ee güzelde sonu var, brad pitt abimiz de yakışıklı daha ne olsun :)
✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

Volkan Geçit 10 yıl önce
10Puan
Dövüş Kulübünün ilk kuralı hakkında konuşulmamasıdır.Herkes sussun!
kemiklerin-efendisi 9 yıl önce
10Puan
Hollywood'un yarattığı Hollywood düşmanı

Türünün en iyisi
pobrexrei 7 yıl önce
Bu film zamanımız sisteminin insanı düzene nasıl anlamsız bir biçimde bağladığını ve bunun sonucunda insanların psikolojisini nasıl bozuk şiddete yönlendirdiğini çok başarılı bir biçimde anlatmış.
janray9000 8 ay önce
10Puan
Psikolojiye etkileri var bu filmin
Filmlere yüksek puan verme sebeplerimden birisi MEKANDIR
Bu filmin atmosferi çok iyi
Popüler kültür güzel bi şekilde vurgulanmış
Minato 1 yıl önce
9Puan
Film gayet güzel türünü severler kesinlikle beğenecektir anlayıp sevmek için iyi izlemek gerekir bazı detaylar var filmde bunları yakaladığınız an şöyle diyeceksiniz vay be... Kesinlikle izlenmeli
blackflicker 2 yıl önce
1Puan
Herkesin beğendiği ama benim hiç beğenmediğim saçma sapan bir film. Bunu izleyeceğine otur doğru düzgüm bir kitap oku.
erdalbck 2 yıl önce
10Puan
İlk izlediğimde yarısına kadar izleyip uykum gelmişti. Daha sonra boş bir anımda bitireyim dedim ve nasıl bir başyapıt olduğunu filmin ikinci yarısını izlediğimde farkettim. Müthiş bir sistem eleştirisi.

izleyin izlettirin efenim.
Avant-Garde 3 yıl önce
8Puan
Çok iyi. Gerçekten çok çok iyi.
khazaD Dum 3 yıl önce
9Puan
Tek kelime "basyapıt"
ras002 3 yıl önce
6Puan
Çok hoşlanmadım açıkçası..
eskatalogya 3 yıl önce
9Puan
yine bir david fincher şaheseri,norton ve pitt'den olağanüstü performans...anlatım şekli ile kendi kategorisinde zirvede bence...çok ince nüansları kaçırmanız çok muhtemel ki bence birden fazla izleyeceksiniz ve yine de pişman olmayacaksınız öyle bir film işte!...
YusufE7 3 yıl önce
Bu film hakkında yıllar boyunca o kadar spoiler yedim ki filmi izlememe sebep oldu. Ve bu yüzden eminim hiç bir zaman bu efsaneyı yaşayamıycam
isvcnox 3 yıl önce
"beni hayatımın çok tuhaf bir döneminde tanıdın" muhteşem bir film izlemeyen kaybeder.
psycemedia 4 yıl önce
9Puan
Yozlaşmış kapitalist sistemde, insanların kendi ruhlarını tükettiği, köleliğin kol gezdiği günümüz dünyasında, çok da distopik olmayan bir hayat felsefesi, Tyler Durden'ın gözlerinden gördüğümüz şey.

Ayrıca eskiden beri bu tarz bir bakışı kazanma çabam vardır. Her zaman bu şekilde ölümden korkmayan, hayata karşı yekpare olarak orta parmak hareketini yapabileceğimiz bir kanka aradım ama unuttuğum şey, Tyler Durden'ın aslında kendim olmam. Ne yapılacaksa tek başıma yapmam gerektiği. Çünkü ikiliğin olduğu her yapıda ego çatışması oluyor. Boş kısır döngülere neden oluyor bu da. .
beatrixkiddo 4 yıl önce
10Puan
Herkesin "çok iyi" dediği filmlere "abi çok iyi yaa" demeyi hiç sevmesem de bu film Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi film. Evet çok çok iyi filmler var ama Fight Club birçok açıdan başta teknik olmak üzere birçok kuralları yıkıp kendi tarzını oluşturmuş bir kült yapımdır.
Camaroa 4 yıl önce
yaw zaten puandanda bellı oluyorkı gercekten saglam fılm ınanılmaz konusu oyunculugu yanı aradıgınız hersey bu fılmde mevcut sıddetle tavsıye edıyorum 10/10
Uncular1 5 yıl önce
9Puan
Filmin ilk 30 35 dakikası berbat ama film genel anlamda iyi 10/7
Yorumbaz 4 yıl önce
Film, tek kelime ile etkileyici. Sürpriz dönüşleri ve mükemmel senaryosu ile Dövüş Kulübü, tartışmasız türünün en iyi filmi.
Miyagee 5 yıl önce
10Puan
sinemanın mihenk taşı olmaya adaydır.
gandalf123i 5 yıl önce
10Puan
bu film benim 10 üzerinden 10 verdiğim 2 filmden biridir konusunun değişik olduğu filmin başından belliydi
ilerledikçe film harika bir hal almaya başladı SPOILER UYARISI: diş fırçasını çamur gibi suyla ıslatması göl gibi evde bisikletle dolaşması ve insan yağı çalmaları
Frkngcr 5 yıl önce
10Puan
Bu zamana kadar izlememiş olmanın utancındayım.
TrTechno 5 yıl önce
Dünyada gelmiş geçmiş en iyi film Fight Club'tır.. Edward Norton, Brad Pitt ve Helena Bonham Carter'ın oyunculukları filmdeki karakterleriyle bütünleşmiştir.. Bu mükemmel ötesi filmde oynamaları bu oyuncular için unutulmaz bir anı ve şans olmalı.. Keşke bu filmin devamını aynı oyuncularla çekseler ve filmin adı ''Kaos Projesi'' olsa..
Nike 5 yıl önce
Adamlar uyuyamıyor Fight Club kuruyor biz uyuyamayınca twitter'a girip uykum kaçtı diye tweet atıyoruz