<< Geri dön

Doctor Sleep (2019)

7.4 152 Dakika Korku, Dram, Fantastik, Gerilim 29 Nisan 2020 Tavsiyesi

Overlook'ta yaşadığı travmayı bir türlü atlatamayan Dan uzun süre huzur bulabilmek için mücadele etmiştir. Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan Abra tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra'nın hayatta kalabilmesi için daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde korkularıyla yüzleşerek ölüm ve yaşam arasında büyük bir mücadele içine girer.

✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

denisilin 7 ay önce
Öncelikle filmi çok beğendim. Bu film biraz süper kahraman gerilimi gibi birşey, eski shining ile mukayese edilmez. Fakat kalabalık kadrosu, işlenişi, tarzı bence gayet güzel. Kendinizi kurmadan, farklı beklentilerle yükselmeden izlerseniz keyif alırsınız diye düşünüyorum. İyi seyirler olsun.
maybe2626 7 ay önce
5Puan
İlk flmin tarzıyla alakası yok , ikinci olarak türü korku- gerilim değil ve bu öğeler ön planda da değil, daha çok mutantlar arası rekabeti anlatan bir aksiyon - macera filmi denilebilir.Senaryonun basitliğine göre süresi çok uzun.Bence imdb puanı da abartılmış, vasat bir film.Belki beklentimi yüksek tuttuğumdan hiç beğenmedim.
seyap 7 ay önce
Stephen King in şimdiye kadar yapılan tüm filmlerin çoğunu izledim. İçlerinden size The Shining - Pet Semetery (old versiyon) - Misery (Kathy Bates canlandırdığı Annie Wilkes karakteri ile tam bir şaheser) - Green Mile ve İmdb de hiçbir zaman ilk sıradan inmeyen Shawshank Redemption. Şimdiye kadar yapılan tüm çevrimlerde yönetmenler kitabın dışına çıkmıştır ve bu izleyip de doyamadığınız filmleri sunmuşlardır. Gelelim Filmimize. Öncelikle bu filmi hiçbir zaman korku filmi olarak nitelendirmeyin çünki değil. Kendisi yeni bir tür. Keşke filmin başlangıç sahnelerini eski filmden alsalardı. Oynayan çocuk baya kötüydü. Sonra büyüdü keşmekeş yaşarken bir anda nasıl olduysa hayata bağlandı. İşte bu geçişler malesef yapılamıyor. SEyirciyi aptal yerine koymaya çalışıyorlar. Şu küçük kızımızda çok cesur. Hiçbirşeyden korkmuyor gibi görünüyor bir sahnede sonra bi bakıyorsun çığlık atıyor. Bunu gibi pek çok olumsuz yönü var. Ayrıca çoğu kişi bilmez The Shining filmi tek değildir. 2 versiyonu vardır. Biri Jack Nikhelson ın efsane performansını izlediğimiz. Diğeride bir halta benzemeyen. SPOILER UYARISI: İkinci çevrimin sonunu izleyecek olursanız Doktor Uyku filminin sonu ile aynı olduğunu göreceksiniz
maydin40 3 ay önce
İlk filmin devamını çekmek için yola çıkılmış, ilk filmin devamını çektiklerini göstermek için ilk filmden sahneler konulmuş (bu basit bir numara), ilk filmin ruhuna uygun olmayan bir senaryo yazılmış, kısaca ilk filmin kurgusunu berbat etmiş bir film. Filmi beğenmedim. Film basit amerikan filmlerini andırıyor.
Serkan Aydemir 4 ay önce
5Puan
Ciddi bir uyarıdır!

Film tamamen Kubrick adını alıp prim yapmış ama içi bomboş olan bir senaryoyla karşımıza çıkmıştır. Oldukça sıkıcı bir işlenişle oldukça sıkıcı bir oyunculuk eklenirse ahanda ortaya bu film çıkar. Fragmanı ile dikkat çeken ama içi olmayan yapımlar vardır ya işte bu o. İsteyen kızabilir ama bu filmi beğenenler korku filminden anlamayan kafalardır. Elle tutulur bir yanı yok. 3. sınıf bir dizinin son bölümü gibi geldi hatta izlerken. Ewan McGregor ve Mike Flanagan film izleme hayatımda önemli yere sahip kişiler de neden böyle bir şey ortaya çıkartma gayreti içine girmişler gerçekten şaşardım. Tepedeki Ev ile zirve yaptığı bu dönemde özellikle Mike adına üzücü bir durum.

Sakın aldığı puana aldanıp izleme.
4-5 puanlık bir korku filmiymiş gibi başla.
Sonra zaten film anca iyi gelecektir.
İyi seyirler.
stormage 5 ay önce
7Puan
Aldığı puanı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Türün meraklıları kaçırmayacaktır
Gandalf The White 5 ay önce
9Puan
Çok beğendim.Kötü yorumlara aldanmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz yer yer ilk filme göre daha çok gerilim var filmde.
ahmetallica 5 ay önce
9Puan
Gizem ve gerilim öğeleri barındıran filmleri hep sevmişimdir. Bu filmde onlardan biriydi. Ayrıca The Shining filmiyle bağlantı kurmaları bence hoş olmuş.
Mr Nobody 5 ay önce
7Puan
The Shining filmine adeta bir saygı duruşu olmuş bu film. Çekimleri, mekanları ve replikleriyle, her fırsatta göndermesini eksik etmemiş. Bu da eski anıları canlandırdı tabi. Sırf bu açıdan bile bakınca tamı tamına 3 saatlik uzun süresine rağmen seyredilmesi taraftarıyım. Peki başka neyi iyi yapabilmiş bu film?

Sinematografisi çok iyi bir kere, o kamera açıları, sahne çekimleri gerçekten inanılmazdı. Karaktere yoğunlaşıp baktığı yeri hiç göstermeyip, ancak dışarı çıktığında nereye baktığını görebilmek, o esnada merak ve gerilim duygularını hissetmek. Film bu gibi sahnelerle dolu, tabi bu da doğrudan atmosferi güçlendiren detaylardan birisi olmuş. Atmosferi ise bana kalırsa filmin en güçlü olduğu nokta. Başından sonuna kadar kasvetli ve ağır bir havası var. Bunun da bu filme oldukça yakıştığını düşünüyorum.

Senaryosu açısından bakacak olursak her ne kadar kusurları olsa da, bazı kısımları tam manasıyla açıklanmasa da, The Shining' in hikayesini biraz da olsa genişletip, büyüttüğü inancındayım. 3 saatlik versiyonun belki her saniyesi dolu dolu geçmiyor lakin gereksiz uzatılmış olduğunu söylemeye de doğrusu içim el vermiyor. Oyunculuklar ise diğer yanları kadar etkileyici gelmedi bana. Yeterli bir seviyede belki ama öne çıkan da bir performans yok. Elbette Jack Nicholson'ın ilk filmde oynadığı kadar unutulmaz bir oyunculuk beklemedim lakin beklentimi karşılayamadığı da bir gerçek. Ewan McGregor yerine başka bir aktör olsa daha iyi bir iş çıkarır mı diye düşünmeden edemedim. Her neyse ben bu filmi her şeye rağmen beğendim ve de başarılı buldum. 7,5/10
SPOILER UYARISI: Jack karakterinin adam uğraşır, her şeyini verir, bu birini hasta etmeye yeter tiradı ile “Sana bir şey yapmayacağım tatlım, sadece beynini dağıtacağım." sözü hafızamdan hiçbir zaman çıkmayacak sanırım.
Htmakina 5 ay önce
4Puan
Filmi izlerken bayılmamak için kendimi zor tuttum. Bu kadar ağır işlenen bir konunun sebebi sadece süreyi uzatmak içindir. Gereksiz sahnelerin çokluğu seyreden kişiye resmen uyku getiriyor. Bu filme başlarken nasılda iştahla başlamıştım. Büyük hayaller içindeydim. Be umdum ne buldum. Bunların hiç birine katılmaya bilirsiniz. Sonuçta kişilerin bakış açıları birbirinden çok farklıdır. Bakış açınıza göre filmi çok beğenebilirsiniz de. O zaman iyi seyirler.
Emmera 6 ay önce
8Puan
Her zaman her yerde eski filmlere olan saygımdan ve birçoğunun bana hitap etmeyişinden yakınır, insanların öve öve bitiremediği o eski kült filmlerden aldıkları zevki tatmak isterdim. Her; bu hevesle oturup izlediğim filmden zevk alamaz, çoğu zaman sıkılır çoğu zaman saygısızlık olmasın diye hiç ileri sarmadan anlamaya çalışarak sonuna kadar izlerdim.
The Shining 1980 yapımı filmi de izleme listeme ekleyip, maalesef bir türlü açıp izleyecek vakti bulamamıştım. Ta ki Doctor Sleep filminin fragmanını görene kadar. Tüm hikayeyi araştırdım bilgi edindim. Her iki filmi bir gün arayla izledim. İlk filmi her zaman ki o kült filmler edasıyla izledim. İzlerken zevk aldım her şeyiyle hoşuma gitti. İkinci filmi de bugün izledim. İki film genel olarak bakıldığında devam filmi gibi görünse de bana göre hiç öyle olmadığını fark ettim. Doctor Sleep günümüz filmleri edasıyla çekilmiş, bizim dönemimize uyarlanmış adeta eski kült bir filme saygısına sunarak çağın getirdiği gerekliliklerle çekilmişti. İzlerken hem eski filme olan göndermeler hem de yeni çağa olan hitabı çok yerindeydi.
Gayet akıcı, zaman zaman basite kaçmış olsa da güzel işlenmiş bir filmdi. İzlerken sıkıldığımı söyleyemem aksine zevkle izlediğimi vurgulamalıyım. Lakin bunların dışında yorumlara detaylı bakınca bunun Stephen King's Shining mini dizisinin devamı niteliğinde olduğunu öğrendim. En yakın zamanda mini diziyi de izleyeceğim. Şuan için mini dizinin varlığını öğrenmeden önceki duygular içindeyim, her iki filme de saygı duyuyorum. İki filmi de izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bir de son olarak Rebecca Ferguson diyorum. Kadını yakın zamanda birçok filmde izlememe rağmen hiç dikkatimi çekmemişti ama bu filmde resmen parlıyordu, onu izlemek hiç bu kadar güzel olmamıştı.
SPOILER UYARISI: onun için daha efsanevi bir son bekledim ama sanki biraz basit oldu gibi
cumhurcemoglu26 6 ay önce
Üç saatlik süresi boyunca gerçekten sıkılmadan özellikle son bir saatin heyecan temposunu artmasıyla izlemekten daha çok keyif aldığımı belirtmek isterim. Rebecca Ferguson'un oyun performansını ve güzelliğini fazlasıyla beğendim. Ewan McGregor çok iyi olsa da Küçük kız olan Abra ''Kyliegh Curran'' izleyiciye güven veren rolüyle en çok onu beğendiğimi yazmadan geçemeyeceğim.Ayrıca son sahnelerde The Shining filminden pasajlar geçmesi ayrı bir güzeldi.Kısacası ilk film olan The Shining'i izleyenler kesinlikle izlemeleri gerekir bilginiz olsun...
ercument83 6 ay önce
7Puan
Süre olarak çok uzun gibi görünsede film harikaydı,devam filmi beklentisi bence yanlış,sanki daha çok eski filmi yad etme ve yeni bir fark yaratma diyebilirim. Benim çok hoşuma gitti herkes izlemeli.
the_punisher 6 ay önce
7Puan
İlk filmle kalite anlamında kıyaslamak yanlış olur diye düşünüyorum çünkü ilkinin yeri herkeste başkadır ki zaten tartışmaya bile gerek yoktur. Ancak, konu itibari ile kıyaslarsak bu daha fazla korku ve aksiyon temaları içeriyor. Ben şahsen sevdim ama uzunluğu itibariyle bazı sahnelerde beni biraz yordu ama genel olarak iyi. Obi-Wan usta da her zamanki gibi sağlam oynamış.
yakobo 6 ay önce
7Puan
Gerçekten de çok güzeldi. SPOILER UYARISI: Hele shining filmindeki oteli görmek bende nostalji duygusu yarattı.
dromerkaptan 6 ay önce
filmi dün akşam izledim devam filmi olarak beklentiye girmeden izlemeniz daha iyi olur, filmin konusu işlenişi gayet zevkli sürükleyici, sıkılmadan bir solukda izlenilecek bir film olmuş tabiki daha iyisi olabilirmiydi olurdu. 7/10
psycemedia 6 ay önce
7Puan
Ciddi anlamda beklentimin altında kaldı. Bir ara süper kahraman filmi mi izliyorum oldum. Kişisel olarak filmlerden beklentim türünden bagımsız,

1) İçtenlik ve yogunluk (intense exprience)
2) samimiyet ve gerçekçilik (insanın yüzüne yüzüne vurmalı..)

Maalesef 2 beklentim de boşta kaldı. 6/10
johnee 6 ay önce
6Puan
Film benim çok hoşuma gitti, hem gerilim hem süper güçler. O oteli görüp, eski müziği duyunca tüylerim diken diken oldu yine Ama kafama takılan Jacob Trambley'nin neden bu kadar ufak bir role evet dediği. Puamım 7
Freeday 6 ay önce
Film yapmak istediğini tam anlamıyla başaramıyor. Özellikle ilk 1 saate dayanmanız lazım. Sonrasında hikaye biraz toparlanıyor ama sonuçta beklediğimin altında bir film çıktı.
selcuk efendi 6 ay önce
6Puan
'Shining'i izleyeli biraz zaman oldu ama neden bu kadar abartıldığını da anlamış değilim. Fikrimce bu film ondan daha iyi. 'Glass' filmini anımsattı bana biraz. Birkaç yerde acemilikler var sanki. DC sürümünü izledim bu arada. 3 saat de olsa keyifle izleniyor. Tam puanı 7,5.
Ersanozay 6 ay önce
8Puan
Kesinlikle ilk filmin ardından para kazanalım diye çekilmemiş...
Filme başlarken süresine bakıp tereddüt etmiştim ama izlerken zaman nasıl geçti unutturdu, Ewan McGregor ne kadar kült bi filmin devam filminde oynadığının farkında oynamış, çok başarılıydı. Görüntü ekibi, ses ekibi, ışık ekibi, sanat ekibi, kostüm saç makyaj ekibine kadar tüm cast çok başarılıydı. Kadrosu kalabalık, kurgusu ve işlenişi güzel, keyifli bir filmdi.
levent5238 6 ay önce
8Puan
herkes ilk filmin etkisini bekliyor bu imkansız , ikisi çok farklı zaman dilimi ve kulvarda , bence gayet güzel bir film olmuş , bu tarz senaryoları seviyorum , director' s cut versiyonunu tavsiye ederim , bence izlemelisiniz...
ozgurtaylan 6 ay önce
9Puan
Gizem, korku, parapsikoloji ve Ewan McGregor var. The Shining filminin üzerinden yol alsada psiko-gerilimden türünden daha çok doğaüstü korku filmine doğru savrulmuş. Ancak çok fazla mantık aramayın sonra izlerken gülmeye başlar güzel filmi mahvedersiniz.