<< Geri dön

Captain Fantastic (2016)

7.9 118 Dakika Macera, Komedi, Dram 13 Nisan 2020 Tavsiyesi

Ben Cash (Viggo Mortensen), ABD’nin Kuzeybatı Pasifik ormanlarında, 6 çocuğu ile beraber bir kabinde medeniyetten izole bir hayat yaşamaktadır. Bu izole ortamda ebeveynlik, kendi doğrularını yaratmıştır ve çocuklar moderniteye karşı bir bağışıklık kazanamamışlardır. Ben, kendini çocuklarını büyük bir titizlikle hem fiziksel hem de entelektüel olarak yetiştirmeye adamıştır. Fakat karısı Leslie’nin ani ölümünün ardından bütün düzeni yerle bir olur, ve Ben, ailesini şehre getirmek zorunda kalır. Şehir medeniyeti içinde çocuklar şehirle, Ben ise ebeveynlik yöntemleri ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Çünkü Ben’in ebeveynlik anlayışıyla dünyanınki birbirine hiç benzememektedir.

Editörün Yorumu
İçinizi ısıtaracak bir aile filmine hazır mısınız? Müzikleriyle daha keyifli gelen, ailesini kendi kurallarına göre yetiştiren bir babanın ve annelerinin ölümü ardından şehirde verecekleri mücadeleyi anlatan harika bir komedi-dram filmi. İzlemeyen çok şey kaybeder :)
✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

okiva 4 yıl önce
9Puan
Mükemmel bir film, eksikleri var tabiki ama izlerken sizi alıp götürüyor. Yeri geliyor kızıyor, yeri geliyor gülüyorsunuz. Gelişime meraklı herkesin çok zevk alacağını düşünüyorum.
Traxxas 4 yıl önce
9Puan
Guns N' Roses‘ “Sweet Child O’ Mine" bu kadar mı tatlı söylenir.
Serkan Aydemir 3 yıl önce
8Puan
Çocuk: Baba kola nedir?
Baba: Zehirli su.

Aldığı puanı sonuna kadar hak eden bir film var karşımızda. Konusunu bilmeden izlemek ayrı bir etki bıraktı bende. Tabi sadece bir film herkesin beğendiği ve istediği bir yaşamı kimsenin yapmaması da ayrı bir eleştiri doğrusu. Filmle ilgili en sevdiğim şeyse dayatılan o kalıp kültürün ne derece yıkılması gerektiği gerçekliği. Dinlerin ırkların ya da işte tüm dünya düzeninin ne derece boş olduğunu iyi anlatıyor yapım. Oyuncular da etkili olunca film sizlerde güzel kalıcı bir etki bırakıyor. İnto The Wild filmini anımsadım her an. Ders niyetinde tatlı bir film işte. Pişman olmayacaksın.

İzle, izlettir.
yunusozturk412 3 ay önce
7Puan
Bu film için iyi veya kötü yorum yapılabilir hemde sayfalarca. Ama bunu buraya yazmanın anlamı yok, buraya geldiysen bu filmi izlemelisin.
Sadece şunu bilin ki bu film Aile nedir, Yuva neresidir, Eğitim nerede başlar, sevgiyi, saygıyı ve bazı duyguları (edep ve adabı es geçersek) kendi çapında alışılmışın dışında harmanlayıp önümüze sunan bir yapım olmuş. Bana göre iyinin bi tık üstünde. Ailecek izlenir fakat bazı sahnelere dikkat. İyi seyirler.
Demiyecektim ama şunu söylemeden geçemicem SPOILER UYARISI: ceset yakılmasına karşıyım. hadi film de senaryo öyleydi vede ölen öyle istedi falan filan da.. Ya hu küllerini klozete atıp sifonu çekmek nedir arkadaşım. acayip ters geldi bu olay bana. Bazı noktalarda var ama izleyin görün ve siz karar verin
Mawashi 4 ay önce
6Puan
Konusunun hakkını veren bir başlangıç yapıp daha sonra sığlaşan bir film. Öğretici yanları olması ve akıcı yapısıyla izlenebilir olduğunu düşünüyorum. 6,5/10
yancebimekoy 1 yıl önce
9Puan
Filmi izlerken daha çok hiç tatmadığınız ve görmediğiniz egzotik bir meyveyi yemiş oluyorsunuz. Meyve bitince dilinizde tatlı ve sonrasında buruk bir tat kalıyor... İzleyiniz...
Minato 9 ay önce
Her zaman karşımıza çıkmayacak özel bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Modern dünyanın yaşantısından ve etkilerinden uzak doğayla iç içe bir yaşam sürmek hepimiz belkide bu tarz bir şeyler iç geçirmişizdir nasıl olurdu acaba diye düşünmüşüzdür bu filmde bunu anlatıyor.

Viggo Mortensen filmi sürüklediği çocuk oyuncularında iyi performanslarıyla desteklenen bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
husss 1 yıl önce
8Puan
izlediğim en kötü filmlerden biriydi...ehven-i şer bile değil o kadar kötü...orta son, lise hazırlık (lise 1 bile demiyorum) varoluşsal ergenlik rüyası...
yigitguler33 1 yıl önce
1Puan
Bu film benim hayatımın filmi. Ciddi anlamda bir baba olarak mantalitemiz ve maruz kaldıklarımız çok benzemekte. Kendi imdb listemin ciddi anlamda açık ara en üst sırasında...

SPOILER UYARISI: Üstelik benim eşim de hayatımdan çıksa ciddi anlamda aynı durumları yaşar ve aynı boşluklarla karşı karşıya kalırım
abdullaharif 1 yıl önce
10Puan
Bu film çok şey anlatıyor çok. Anlamak isteyene veya anlayabilene. Hiç bir şey anlamamış olsanız bile güzel bir film izlemenin verdiği mutluğu yaşarsınız. 9 puan
colacierman 2 yıl önce
9Puan
Uzun süredir ertelerken sonunda izledim ve beklentimin de üzerinde çıktı. Sımsıcak bir doğa-aile figürü ile baştan sona sıkmadan keyifle izlettirdi. Toplumun damarlarına işlemiş tabuları kırmak için canla başla çalışan babanın(Aragorn) da rolünün hakkını verdiğini düşünüyorum.

SPOILER UYARISI: Özellikle küçük çocuklarına geçiştirme masallar yerine cinsel eğitimden dinlere.. kuantum fiziğinden felsefeye kadar kapsamlı bilgiler vermesi de ayrı bir güzeldi.
cumhurcemoglu26 2 yıl önce
9Puan
Gerçekten son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerdendi inanılmaz keyif aldım . Film düşünce ve yaşam tarzıyla farklı olup, günümüz dünyasındaki sistemden kendini soyutlamış bir ailenin zaman,zaman komedi birazda dram ağırlıklı olarak hikayeyi yansıtan gerçekten çok farklı ve duygu yüklü muhteşem bir film olmuş.Kesinlikle kaçırılmayacak ve izlenecek bir film puanım ise 9/10
The Melinalist 2 yıl önce
9Puan
Abartıldığı kadar iyi. Sadece hangi ruh hali ve hangi yaşta izlediğiniz çok önemli. Bizim gibi, yapay olan her şeyden olabildiğince çocuğunu uzak tutmaya çalışan bir aileyseniz; Abartıldığından da iyi

En küçük kız efsane.
Burak Duman 2 yıl önce
9Puan
Geçenlerde bir arkadaşım geldi "sinematografi" sözcüğünün dilime çok dolandığından dem vurdu. Güya her eleştiriye o sözcüğü kullanarak başlıyormuşum. Sinema eleştirisi yaparken peyzaj mı konuşsaydım dedim ben de. Her neyse, bu sözlerim her eleştirimi okuyan arkadaşımın yüzünde bir tebessüm oluşması içindi. Asıl konuya dönecek olursak, filmde anlatılmaya çalışan demeyeceğim, keza mesajı oldukça açık, çoğumuzun arzuladığı ancak bir türlü pratiğe geçiremediği ve nihayetinde teoride kalan şeylerin hayata geçirilmesiyle insanoğlunun nelerle karşılaşılabileceğini göstermek. Öte yandan bu filmde bana göre "neye göre donanımlı bireyler olunur" sorusunun cevabını alabiliyoruz. En azından benim düşüncelerimle paralel olarak ilerlediğini gördüm birkaç yer dışında. Bu birkaç yerden kastım ise, norma aykırı davranışların ölçülü olarak gerçekleştirilmesi. Aksi halde insanlar tarafından davranışları garipsenebileceğinden, bireyi bunalıma (burayı farklı şekillerde doldurabiliriz) sürükleyebilir. Sonuç olarak, izlenmesi gereken güzel bir film olmuş.
canerceki 3 yıl önce
8Puan
Eğitimden ekonomiye, ailede beşeri ilişkilerden tutun üretilen zararlı yiyeceklere kadar bir çok konuda eleştiriler barındıran güzel bir film. İşlenişi ve oyunculuklar de gayet güzel. V.Mortensen rolün hakkını fazlasıyla vermiş.
Fakat! mantıklı düşünmek gerekirse filmde "doğru" olarak yansıtılan ve yozlaşmış toplumdan uzaklaşıp "doğru"yu bulmuş gibi bulunan bu ailenin yaşadığı özellikle sosyalliği reddediş boyutunda olduğundan çok realistik değil. Söylenecek çok fazla şey var bu filmle alakalı ama istenilen de bu sanırım.
Aksi taktirde bu filmi çekenler de prodüksiyonu yapanlar da milyon dolarlık kameralarını veya Hollywood'un ışıltısını ya da oyunculuğu bırakıp maaile dağa taşa yerleşmiyorlar.
Serkan Aydemir 3 yıl önce
7Puan
Çocuk: Baba kola nedir?
Baba: Zehirli su.

Aldığı puanı sonuna kadar hak eden bir film var karşımızda. Konusunu bilmeden izlemek ayrı bir etki bıraktı bende. Tabi sadece bir film herkesin beğendiği ve istediği bir yaşamı kimsenin yapmaması da ayrı bir eleştiri doğrusu. Filmle ilgili en sevdiğim şeyse dayatılan o kalıp kültürün ne derece yıkılması gerektiği gerçekliği. Dinlerin ırkların ya da işte tüm dünya düzeninin ne derece boş olduğunu iyi anlatıyor yapım. Oyuncular da etkili olunca film sizlerde güzel kalıcı bir etki bırakıyor. İnto The Wild filmini anımsadım her an. Ders niyetinde tatlı bir film işte. Pişman olmayacaksın.

İzle, izlettir.
nagamra87 3 yıl önce
8Puan
Alternatif yaşam biçimlerine farklı bir bakış açısı getirmiş. 8/10
Rogers 3 yıl önce
8Puan
Kesinlikle farklı bir filmdi. Hippi hayatı yaşayan bir ailenin hikayesi anlatılan. Anneleri bir psikolojik hastalık nedeniyle intihar edince aile cenaze töreni için ormandan şehire yolculuk edecektir. Filmdeki dram kendini hisettiriyordu, ailenin yaşam ve düşünce tarzı film boyunca önümüze serildi. Kendinizi daha çok özgürleştirebilmemiz için ne yapabiliriz sorusunu sorarken buluyorsunuz. Film herşeyi, belki de doğal bulduğumuz şeyler, sorguluyor. Evet, idealizmde aşırılık oluyor, her durumu tasvip etmek durumunda değiliz ve insanın sosyolojik olarak başka insanlara ihtiyacı olduğunu da unutmamak gerek. Filmden 'Little Miss Sunshine' tadı aldım, zira film daha çok bir yol ve kendini bulma filmi. Bu ara hippilerin yaşama tarzının tam zıtını benimsiyorum. Ancak her türlü köleleştirmelere de karşıyım.
wolkerweawers 3 yıl önce
7Puan
ders niteliğinde bir film!
xtreme59 3 yıl önce
9Puan
izlenir ama abartıldığı kadar iyi değil..
diablonag 3 yıl önce
6Puan
Bu kadar kalbe işleyen, nitelikli bir filmi uzun zamandır izlemiyorum,işte bu sinemanın büyüsü.
cornikotik 3 yıl önce
9Puan
İdealimdeki eğitim tarzı ve yaşam biçimi. 1-2 küçük +18 sahne olmasaydı harika aile filmi olmasının yanında çocuklar için cesaret verici kalıcı bir yapım olabilirdi. Aile bireylerinin birbirine sevgisi ve bağlılığı gerçek üstü güzel.