<< Geri dön

Bohemian Rhapsody (2018)

8.0 135 Dakika Müzik, Dram 30 Nisan 2020 Tavsiyesi

Bohemian Rhapsody, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury'nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury'nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.

✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

ravengelus 2 yıl önce
10Puan
Uzun zamandır sinemada izlediğim ilk film bu oldu. Live Aid konserini canlı ve yerinde izleyebilmiş biri olarak diyebilirim ki; film gerçekten efsane olmuş. Queen veya Freddie'yi tanıyıp tanımamanız, dinleyip dinlememeniz hiç önemli değil. Muhakkak gidip seyredin, pişman olmayacaksınız.
enver3489 2 yıl önce
8Puan
Sinemada bir çok güzel film izledim ama bugünkü kadar keyif aldığım bir an olmamıştı. Çok iyi iş çıkarmışlar

Klişe sözle bitiriyorum; bu filmi sinemada , mümkünse IMAX de izleyin...
xevo 2 yıl önce
Muhteşem bir yapıt. Mutlaka izlenmesi gerek. Özellikle Gwilym Lee'nin Brian May performansı çok başarılı. Brian May'den daha iyi Brian May olmuş diyebiliriz.
14AD1452 4 ay önce
10Puan
biyografi filmlerini beğenmeyen birisi olarak bu film baya iddialı olmuş. sonuna kadar film sıkılmadan izlettiriyor. tavsiye edilir. 10 üzerinden 10
yigitguler33 11 ay önce
9Puan
Rami Malek muhteşemdi. Performanslar ve müzik harikaydı.

SPOILER UYARISI: Hikayenin orjinali daha sıkıcı ancak bu versiyonu çok güzel bir film çıkarmış ortaya.
xtreme59 1 yıl önce
6Puan
abartılmış bir film.. normal biyografilerin üstüne koyan bir yanı yok.. reklamı iyi yapılmış..
Minato 1 yıl önce
Konusu ile oyuncularıyla ve müzikleriyle kısacası her yönüyle çok güzel bir film birçok dalda da ödülü bulunan bu filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim
Burak Duman 1 yıl önce
8Puan
Grubun büyük bir hayranı olduğumu söyleyemem, aksine çoğu kimsenin bildiği o birkaç şarkıyı dinlemekten öteye gitmedi Queen'le tanışıklığım. Yine de şunu söylemeden geçemeyeceğim. Sanatçıların yoktan var ettikleri eserleri ele almadan önce onların ne tür koşullarda ne tür hayatların parçaları olarak ortaya çıktıklarını bildiğimizde, eserler daha anlamlı gelebiliyor. Bir kez daha yanılmadım... Tarihe geçmiş bir grubu bize böyle bir filmde az çok tanıtmaları müthiş. Amy'yi (Amy Winehouse) Supersonic'i (Oasis) seyrederken, daha çok röportaj veyahut mevcut görüntüler üzerinden gidildiğinden, bunu takip ederken gerek plan gerek kurgusuyla gerçek bir sinema şölenine eşlik etmiş gibi hissettim. Bol bol ilham verdi, iyi geldi...
TheDeadlock 1 yıl önce
3Puan
Klasik Rockstar efsanesi ve ahlaksız yaşam felsefesi. Bizde de Müslüm böyle abartılı puanlar aldı. Bu tarz filmlerin verdiği mesajlar tehlikeli olmakla birlikte büyükte bir zaman kaybı olması insanı üzüyor. Anlaşılan o ki uzun yıllar boyunca medya aynı ürünü farklı ambalajla satmaya devam edecek.
beyazitlipirens 1 yıl önce
9Puan
10 yıldan uzun süredir Queen hayranı olarak söylüyorum. 10 puanı hak ediyor ama elim varmadı 10 vermeye. Freddie'nin hayatını okuduğum bildiğim için ekrana yanlış yansıtılan noktalar biraz can sıktı ama sonuçta belgesel olduğunu da iddia etmediler. Bunun dışında kurgu çok iyi oyunculuk zaten muhteşem. Rami Malek yıldızını parlattıkça parlatıyor. Filmi az önce ikinci kez izledim. İlkindeki heyecanın aynısını verdi özellikle Live Aid konseri.
muhammetorucc 1 yıl önce
6Puan
10 yılı aşkın bir süredir Queen grubunu dinlerim. Bohemian rhapsody şarkısını da o kadar severim ki instagram kullanıcı adım bile bu şarkı adından türemiştir. Filme olan yorumum ise ne yazık ki olmamış senaryo bu şekilde olmamalıydı. Gerçek bu değil bir biyografi böyle yazılmaz. basit bir sahnede gençlik hemen arkasından gruba gir ve menajerler üzerinden filmi anlat. Ve konser görüntüleri kopya edilmiş. ünlü sarı ceket nasıl kullanılmamış ona da hayret.
Rhodium 1 yıl önce
10Puan
Filmde gerçek müzisyenleri izliyoruz. Grubun üyelerinin hepsi aynı zamanda bestekar ve sanatçı. Queen yeni jenerasyon tanımıyor. Ve Rihanna dinleyip müzik dinledim zannediyorlar. Gerçek müzik nasıl olur. Rock in rool nasıl olur işte bu filmde anlatılıyor.

Queen gerçekten sound olarak hala yakalanamamış zamanın ötesinde bir grup. Hikaye aslında o zamanın şartlarında cinsel tercih açısından çok zor. Hastalık ve yalnızlık bir o kadar acıklı bir öykü. Filmi özellikle gençlere izlet ek lazım. Çünkü müzik nedir anlamaları için.
Rocky_Balboa 1 yıl önce
10Puan
Izlediğim en iyi biyografilerden. Oyunculuklar mükemmel. Kostümler mükemmel. Tasarım mükemmel. Ben hiçbir eksi bulamadım.
Htmakina 1 yıl önce
7Puan
Queen in parçalarını dinledikçe geçmişe yolculuk yaptım. Gençliğimde ki kadar heyecanlandım ve coştum. O zamanlar ki gerçek AIDS dünyanın kara belasıydı. Şimdilerde ne kadar yok olsa da o günler bizim için can yakıcıydı. Freddie' nin hayatı bizi hiç ilgilendirmese de sonuçta bu müzikler tüm dünyada duyuldu ve beğenildi. Aldım arşivime, iyi seyirler.
rest 1 yıl önce
8Puan
Genellikle sağ üst bölümde olan, türü ile ilgi alanıma giren filmleri izlemeye çalışıyorum. Bu film ise kesinlikle zevk almayacağımı düşündüğüm bir filmdi. Yorumlarında etkisi ile önyargıyı kırdım, dün izledim, bugün birdaha izledim. Gerçekten çok keyifliydi.

Ekleme: En iyi erkek oyuncu ve 3 dalda daha ödül almış.
sercan_35 2 yıl önce
8Puan
Film kendini izlettiriyor. Türüne göre sürükleyici. Hiç sıkılmadan izledim. Fredie'nin kendi iç dünyasını çok iyi yansıtmış. En büyük sorun ya da bana göre kusur. Bazı geçişler çok hızlıydı yani arada 5 sene o kısım hiç anlatılmamış. SPOİLER olabilir: Fredinin hayatının son zamanları işlenmemiş. Yani bir biyografi filmine göre şarkıcının hayatı özet gibi anlatılmış.
design_man79 2 yıl önce
9Puan
Tek kelimeyle muazzam. Biyografi filmleri, hakkını vererek yapılırsa tadına doyum olmuyor. Rami Melek'i gerçekten kutlamak gerek, inanılmaz bir oyuncuymuş. Fredy'i seversiniz sevmezsiniz( queen yada) , müziğinden hoşlanırsınız veya hoşlanmazsınız, anlamanız için sadece yaşamına ve tercihlerinize saygı duymanız yeterli, tıpkı etrafımızda ki herkes gibi. Ben anne ve babamla izledim filmi ki, onlar 70 yaş jenerasyonu diyebilirim. Içeriğindeki aykırılıklara rağmen filme verdikleri tepkileri görmenizi gerçekten isterdim... Mutlaka izlenmeli.
FuatKamis 2 yıl önce
9Puan
Rami Malek ve Ben Hardy bildiğin top yapmış oyunculukta, film muhteşemdi. Müzikleri dinlemek ayrı keyif. Tavsiye ederim.
hoca35 2 yıl önce
9Puan
Oldukça güzel bir filmdi. İnsanın hayatını en ince ayrıntısına kadar anlatmak tabi ki filmde mümkün değil. Bu konuda olumsuz fikir beyan eden arkadaşlara söylemek isterim. Ancak; queen seven kişiler olarak oldukça tad aldığımız bir yapıt. Özellikle live aid bizi tekrar uçurdu.
iboguzel 2 yıl önce
8Puan
kendi dalında, en iyilerin arasına adını rahatlıkla yazabiliriz. çok keyif alarak izledim
Yasin Kara 2 yıl önce
#WeWillRockYou #Queen'dir, Queen de WeWillRockYou. Gayrısı laf-ı güzaf.

SPOILER UYARISI: Faruk, Londra'da yaşayan Güney İranlı bir ailenin tek oğludur. Bir süredir takip ettiği müzik grubunun solisti gruptan ayrılınca onlarla birlikte sahne almaya başlar. Yavaş yavaş ünlü olmaya başlayınca da adını #FreddieMercury olarak değiştirir. 4 huysuz, uyumsuz müzisyenden oluşan bu grubun adı Queen olur artık. Ve dinleyicileri de kendileri gibi huysuz ve uyumsuz olan insanlardır. Yavaş yavaş ünlenen grubumuz cesur bir hareketle arabalarını satarak albüm yapar. İşler bir anda kontrolden çıkar ve dünyaca ünlü bir grup oluverir Quenn. Turneler, konserler, albümler... Ve hep iafe etmelerine rağmen kaçınılmaz son gelir dayanır. Çoğu grupta olduğu  gibi solistleri Freddie müzik kariyerine solo devam etme kararı alır. Ama Queen'den bağımsız bir Mercury düşünülemez. Yaptığı yanlışı anlayan Freddie Wembley'deki ünlü 72 bin kişilik #LiveAid konseri ile gerisin geri gelir. Kanında #aids mikrobu ile birlikte...
orlsyn 2 yıl önce
9Puan
Muhteşem bir film, sizi alıp geçmişe götürüyor, Queen ile birlikte grubu yaşıyorsunuz adeta...
Keremalp 2 yıl önce
10Puan
Biyografik filmlerden nefret edrim.Hiç işim olmaz.Bu film hariç.Bu sene görüp görebileceğiniz en iyi film.Başka diyecek bişey bulamıyorum.