<< Geri dön

1917 (2019)

8.4 110 Dakika Savaş, Dram, Aksiyon, Gerilim 14 Nisan 2020 Tavsiyesi

Film, I. Dünya Savaşı sırasında bir tuzağa doğru gitmekte olan bir tabur askerin hayatını kurtaracak mesajı, zamanla yarışarak iletmeye çalışan iki askerin hikâyesini anlatıyor.

Editörün Yorumu
Er Ryan'ı kurtarmak filmini izlediyseniz, bu filmi onunla kıyaslayamazsınız. Çünkü 1. dünya savaşında geçmesine karşın, herhangi bir savaş sahnesi yok. Daha çok dram ağırlıklı, müzikleriyle ve tek çekim planıyla sizi 2 saat boyunca filmin içine hapseden ve o muhtemeşen havayı yaşatan bir yapım. Elbette film tek bir sahne olarak çekilmedi ancak geçişleri o kadar güzel ayarlamışlar ki, fark etmiyorsunuz bile. Normalde savaş filmlerini çok sevmem ancak bu konusu itibariyle basit, çekimleri, müzikleri ve oyunculuğuyla öne çıkan bir film. O yüzden bir şans vermenizde fayda var.
✅   Film partlar halinde yüklenmiştir, partlar otomatik geçiş yapmaktadır. Arkanıza yaslanın ve filmin tadını çıkarın.

Film Hakkında Yapılan Yorumlar

revix 6 ay önce
8Puan
Filmin baslangicindan itibaren sizi icine alan savaş atmosferini çok iyi yansitan bir yapim olmus.Ben begendim izlemenizi tavsiye ederim.
rammstein984 6 ay önce
5Puan
ciddi anlamda abartıldığını düşünüyorum. Er Ryan ile kıyaslamak film sektörüne ihanettir
Çekimleri iyiydir onun dışında ben keyf almadım
godofwars35 6 ay önce
1Puan
Basit bir konu.1. Dünya savaşında cephede geçen bir film ama bir tane savaş sahnesi yok.Hatta ortada düşman askeri bile yok.Benim şahsı fikrim film kötü değil ama aman aman bir filmde değil.Vaktiniz varsa izleyebilirsiniz.
khazaD Dum 3 ay önce
7Puan
Bu filme verilen emek cok büyük. Cekim kalitesi olarak herkesin cesaret edemeyecegi bi türde cekilmiş olması da ayrı güzel.Konu olarak basit ama işlenişi güzeldi.
death metal 3 ay önce
6Puan
Ortalama bir film. Karantina günlerinde zamanın geçmesine yardımcı oldu. ama fazla bir beklentiyle de kapılmayın derim. İyi eğlenceler.
MESEVER 3 ay önce
8Puan
Gayet başarılı. Bolca savaş sahnesi bekleyenler beklentilerini bulamayabilir. Ancak konu güzel işlenmiş. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden
cyprusplus 3 ay önce
8Puan
Sürekli hareket halinde olan tek kamera çekim açısı ile film sizi kısa sürede içine çekiyor. Uzun uzadıya diyaloglar yok. Konu oldukça basit sayılır. bir cepheden diğer cepheye haber taşıyan askerlerin öyküsü. Dediğim gibi görsellik ve çekim açıları güzel bu yüzden izlenebilir ben beğendim
metoko 3 ay önce
3Puan
Vasatın altı. Sanki kendileri çok iyi bir nane gibi almanları kötülüyorlar. İzlemeyen birşey kaybetmez
Sentenza 3 ay önce
10Puan
İzlediğim savaş filmlerinde ilk 5'e girer. Ayrıca bütün filmin Plan Sekans kamera ile çekilmiş olması muazzam
Sinefilim02 3 ay önce
8Puan
Ev sinemasından çıkmış ruh halleriyle yazıyorum.Tek bir hareketli kamerayla savaş ortamını bu kadar güzel bu kadar etkileyici veren çok fazla film yok.Saving Private Ryan hayranı olarak bu filmle bire bir mukayese etmek yanlış olur.Film boyunca geren yer yer duygulandıran bir film olmuş.Harabeye dönmüş kilisenin sığınağında kadın ve bir bebekle olan sahne çok dokunaklı idi.Savaşın tüm şiddeti devam ederken bebek masumiyeti çok dokundu.Ben izlemenizi tavsiye ederim.Mümkünse büyük bir ekran ve iyi bir ses sisteminde izlerseniz savaşın acısını içinizde hissedeceğinize eminim lakin teknik olarak son kusursuza yakın bir çalışma.
Ekin Heisenberg 3 ay önce
9Puan
İzlediğim en iyi savaş filmi sanırım. Kendimi 2 saat boyunca savaş atmosferi içinde hissettim. Aldığı oscarların hepsini hak etmiş. 3 gün etkisinden çıkamadım geldim bu yorumu yazıyorum.

SPOILER UYARISI: Sondaki muazzam koşma sahnesinde göğsüm sıkıştı heyecandan, o ne güzel bir sinematografi, o ne güzel bir müziktir!
uLashon 3 ay önce
9Puan
Kamera açıları muhteşem. Film başladığı gibi tek kamerayla bitiyor. Ben sevdim. Baştan sona inandırıcı, ağızda kötü tat bırakmayan, gayet güzel bir film. Böyle filmler de genel de çok "propaganda" yaparlar. Ama ben bu film de pek rastlamadım. Eskiden izlediğimiz o güzel filmlerin tadını vermedi desem yalan olur. Çok güzel işçilik var ayrıca film de. Tabiki biraz mantık hatalarıda var ama bu genel görüntüyü bozmuyor, çok dikkatinizi çekmiyor izlerken. Bayağı bir emek var.. Şahsen tavsiye ederim.
cansengull 3 ay önce
9Puan
Sırf uçak düşme sekansı 7 puan eder. Harika bir kompozisyon var. Teknik açıdan kusursuza yakın. Tek göze batan sorun yıkık kasaba sahnesi biraz set olduğunu fark ettiriyordu. Onun dışında konu olarak da tek plan olması dolayısıyla sade ama doyurucu bir hikaye izliyoruz. Başka filmler ile kıyaslamak da biraz anlamsız. I. Dünya Savaşı sırasında geçiyor ancak yapısı itibariyle vurucu savaş sahneleri vadetmiyor. Gerek olduğunu da düşünmüyorum.
Karakush 3 ay önce
6Puan
İngilizler bu işi beceremiyor. Geniş çerçevede anlatılmak istenen atmosferi veremiyorlar. BBC dizi ve filmlerine benziyor. Hikayenin kahramanı yönetmenin dedesi büyük ihtimalle, dedesinden dinlediklerini - ki adam hafızasındakileri bölük pörçük anlatmış bence, bizim gazilerin anlattığı gibi- Sam Mendes'de dinlediği gibi çekmiş filmi. Platform ve ortamı siperler olarak iyi vermiş olsa da bana hep İngiliz yapımları tiyatral ve yapmacık görünüyor. Bizim TRT kurtuluş savaşı dizileri gibi geliyor. Er Ryan benzeri bir hikaye olsa da çok zayıf olmuş bence. Bir çok etap hikayesi havada kalmış.
yugoturk 4 ay önce
8.4 lük değil ama Sürükleyici temposu,basit ama akıcı hikayesi ile 7 puanlık nitelikli bir film...
HCANATAN 4 ay önce
7Puan
puanı fazlaca abartılmış. 7 puandan fazlası diğer savaş filmlerine hakaret olur. Çok sığ ve filmin başından sonuna kadar bir savaş sahnesi bekleyip , beklediğini bulamamak. Filmde tek heyecanlandıran ve geren anlık sahne uçak sahnesiydi.
hayrettinekinci 4 ay önce
8Puan
Çekim tekniği harika Neredeyse filimi 2 saate tek kayıt ile çektiler diyecektim. Bu tarz çalışmalar ender çıkıyor, hakkını vermek lazım Puanım 8.
onder83 4 ay önce
6Puan
Genel olarak izlenebilir ama bazı sahnelerde seyirciyle etkileşimin az olduğunu düşünüyorum. Film çekim tekniği ile izlettiriyor ama beklediğim kadar etkilenmedim. Öyle çatapata savaş sahneleri bekleyenler izlemesin.
Puanım 6
photographer 4 ay önce
7Puan
Hikaye olarak beni çok tatmin etmedi, ''Saving Private Ryan'' varken bunu izlemem ama çekim tekniği açısından kesinlikle izlenmesi gereken bir film, tüm film tek plan olarak devam ediyor tebrik etmek lazım.
Agent58 4 ay önce
9Puan
Bu filme 8 veya 9 dışında puanlayanlar açıkca filmden anlamayan insanlardır. İsterlerse alınsınlar. Çekim yapılan ortam, çekim açıları, oyunculuklar mükemmel şekilde yapılmış. Daha ne söylenebilir. Film kesinlikle kendisini izlettiriyor.
cumhurcemoglu26 4 ay önce
5Puan
Savaşın ne kadar acımasız olduğunu gözler önüne seren bir film. Çekimler dekorlar inanılmaz gerçek gibi ama benim için beklentimin altında kalmıştır.
ferubjk 4 ay önce
8Puan
öncelikle film güzel. değerlendirmeyi diğer savaş filmleriyle kıyaslamadan kendi içinde yapmak lazım. ben beğendim. savaş atmosferini izleyiciye sonuna kadar hissettiren bir film. başarılı. 8/10
serdarcamlica 4 ay önce
bu kadarmı iyi olur. bilim kurgumu dedim bazı sahnelerde. illa bişiled kıyaslamaya da gerek yok. acaiip iyi.